Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto 2.jpeg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
18. mája 2018 Divadlo od DamskaJazda.skSITA

Manželia Vinczeovci spoločne v netradičnej úlohe – z moderátorov sa na chvíľu stali herci!

Divadlo ŠOK si na tento rok pre svojich divákov pripravilo komédiu Petra Zelenku Odchody vlakov.

Táto vynaliezavá a invenčná komédia pre dvoch hercov z pera úspešného českého scenáristu a režiséra, je výnimočná absolútne netradičným spracovaním príbehu, scenára a réžie, ako aj hereckým obsadením Adely Vinczeovej a Viktora Vinczeho. Zelenkov príbeh dvoch neúspešných hercov, ktorí sa aj za cenu totálneho kolapsu snažia zachrániť svoje „úspešné“ predstavenie, svoju dobrú povesť ako aj zvláštny milenecký vzťah, prináša počas 80 minút množstvo zábavných a krkolomných situácií.

Foto 132 1.jpg

Tragikomickosť konania oboch hlavných postáv, osudovo spojených divadlom, zrkadlí ich túžbu po uznaní ako aj po vzájomnej blízkosti na javisku i mimo neho. Komický a zároveň citlivý príbeh nabáda k zamysleniu sa nad rolami, ktoré v živote všetci hráme a často nedokážeme určiť, ktorá z nich je našou pravou podstatou.


Viktor, ktorý vyrástol na šalianskych divadelných doskách, sa s Adelou rozhodli spolupracovať práve prostredníctvom divadla. „V televízii obaja pracujeme v odlišných žánroch. Divadlo je naša spoločná láska. No ja som už roky nehral a Adelka ešte nikdy predtým. Berieme to ako dobrú investíciu do nášho manželského voľného času a užívame si to,“ povedal Viktor. „Život je tiež trochu hra a ja sa rada hrám, preto som takúto výzvu rada prijala. Je to moja prvá skúsenosť s herectvom, ktorá v sebe nenesie žiadne ambície porovnávať sa ikonami SND. Skrátka – ide o našu voľnočasovú aktivitu, z ktorej sa tešíme,“ doplnila Adela.

reklama:

A pre svojich fanúšikov majú aj super správu, komédiu Odchody vlakov totiž Vinczeovci odohrajú pre verejnosť  v niekoľkých slovenských mestách! Vidieť ich môžete už 28. mája v Dome kultúry v Nových Zámkoch, 29. mája v  Spoločenskom dome v Topoľčanoch, 19. júna v Dome kultúry v Prievidzi, 24. júna v Kine Hviezda v Trenčíne a 28. júna v SD Karola Spišáka v Nitre.

Odchody vlakov 1.jpg
reklama:

Odporúčané

K téme

Umenie byť ženou – je umením byť? Akú rolu si vyberáme? MÓDA OTO 2018: Kto ovládol svojim outfitom červený koberec? Pozrite si foto

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.