Maria Carey napodobní Beyoncé, vydá album bez ohlásenia

Mariah Carey
Mariah Carey SITA/AP

Speváčkina štrnásta štúdiovka sa dostane do predaja najprv v digitálnej podobe a zhruba po týždni aj vo fyzickej.

Americká speváčka Mariah Carey plánuje vydať nový album v najbližších týždňoch, no bez ohlásenia, ako to urobila jej kolegyňa Beyoncé. Štúdiovka sa dostane do predaja v digitálnej forme, pričom nebudú vopred známe ani jej názov, tracklist či cover. Informovala o tom samotná Carey, ktorá v rozhovore pre magazín Billboard tiež prezradila, že vydanie albumu chce oznámiť sama.

„Ja musím byť tá, kto to oznámi, najmä názov albumu,“ povedala a vysvetlila, že titul štúdiovky je inšpirovaný niečím, čo úzko súvisí s jej životom. Fyzická verzia speváčkinho štrnásteho albumu by sa mala dostať do predaja zhruba týždeň po jeho vydaní.

Mariah Carey pôsobí na scéne od konca 80. rokov minulého storočia. Debutovala v roku 1990 eponymnou nahrávkou, zatiaľ poslednú štúdiovku Merry Christmas II You vydala v roku 2010. Na celom svete predala viac ako 200 miliónov kópií albumov.

Získala 31 Billboard Music Awards, 17 World Music Awards či päť cien Grammy. S osemnástimi singlami sa dokázala dostať na čelo rebríčka Billboard Hot 100, čo sa nepodarilo žiadnej inej speváčke.

Medzi jej najväčšie hity patria skladby ako All I Want For Christmas Is You, I’ll Be There, Hero, Without You, Fantasy, Honey, My All, Heartbreaker (feat. Jay-Z), We Belong Together alebo Touch My Body.

Carey má za sebou aj niekoľko filmových úloh, objavila sa napríklad v snímkach Stať sa hviezdou (2001), Ostré kočky (2002), Precious (2009) alebo Komorník (2013). Pôsobila tiež ako porotkyňa v 12. sérii súťaže American Idol.

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk