Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Depresia, smútok, samota
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
reklama:
reklama:
reklama:
13. decembra 2016 HoroskopyEzoterika a liečiteľská poradňa od DamskaJazda.skSITA

Mentálne návyky: Čo sa stane, keď sa ich zbavíte?

Aj vy si môžete dovoliť tento luxus?

Mentálne návyky úplne pohltili ľudskú myseľ. Ľudia fungujú ako stroje a opakujú dokola a dokola myšlienkové pochody, naučené frázy, výchovné metódy, spôsoby komunikácie, jednoducho všetko, čo ich naučili  rodičia, spoločnosť, v ktorej žijú – a vôbec sa nezamyslia, čo to vlastne robia. Nestíhajú si všímať to najhlavnejšie – svoj život.  Potom príde čas, kedy majú pocit, že nesú na pleciach snáď starosti celého sveta, že nestíhajú vyhovieť všetkým okolo seba a že ich „JA“ sa kdesi stratilo.

Niekto sa zamyslí a začne pátrať – začne sa zaujímať viac o to, ako to vlastne všetko funguje, lebo zistí, že nie všetko, čo sa mu podsúvalo, je správne a dobré. Ale je to normálne. Veď všetko sa okolo nás vyvíja, všetko je nekonečný kolobeh. A tak to má byť. Nechcem napísať, aby sme sa bezpodmienečne prispôsobili, lebo to mi tak nejako potom ukazuje obraz stáda. Ide o to, že nemusíme žiť v rôznych presvedčeniach, ak ich tak necítime. Že sú niektoré proti vám, to cítite, lebo sú chvíle, kedy ste spokojní, šťastní a sú chvíle, kedy by ste sa radšej nevideli, odniekiaľ najradšej vyparili………..cítite sa úplne zle, vo vašom vnútri sa motajú negatívne emócie a myšlienky.

Inka Nemezis

O autorke: Mgr. Inka Nemezis sa rozpráva s dušou človeka. V odborných kruhoch sa to nazýva psychoterapia. Svoju prácu vníma ako poslanie. Zaoberá sa etikoterapiou – príčinou zdravotných problémov už 15 rokov. Pracuje s energiami, je majsterka REIKI. Vníma človeka ako celok – duch, duša a telo patria totiž neoddeliteľne k sebe. Je autorkou webových stránok
reklama:

Zapamätajte si: Už dnes môžete zmeniť čokoľvek, čo nie je v súlade s tým, čo cítite! Nie každý to vo vašom okolí dokáže prijať? Ale to nie je váš problém! Vy predsa nemôžete žiť životy iných ľudí – nemôžete konať proti tomu, ako chcete.

Ja som sa rozhodla, že si nemôžem dovoliť taký luxus, ako sú negatívne myšlienky, nezmyselné mentálne vzorce, návyky a vzory správania a tak negatívny prístup k tomu, čo sa mi deje v živote. Niektorým ľuďom sa  nepáčila moja osobná zmena, mali pocit, že som zostala namyslená, ale to vôbec nie je pravda. Iba som začala žiť svoj život a počúvať svoje pocity.

reklama:

Nebojte sa preto žiť svoj život. Možno tak inšpirujete ľudí vo svojom okolí. Predstavte si, že každý okolo vás žije tak, ako cíti. Neschováva sa za nejaké spoločenské klišé… Viem, nateraz ešte sci-fi, ale niekedy začať treba. Urobte ten prvý krok. Ale urobte to v prvom rade sami pre seba.  Poviem vám, z vlastnej skúsenosti, je to ohromne oslobodzujúce!

reklama:

Odporúčané

K téme

Recept na vaše zdravie existuje a nájdete ho prekvapivo tu! Vykročte za tajomstvom šťastia, ktoré poznáte

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.