Michael Douglas: Rakovinu hrtana mi spôsobil orálny sex!

Michael Douglas
Michael Douglas s manželkou Catherine SITA/AP

Herec vyhlásil, že spúšťačom jeho rakoviny hrtana, z ktorej sa už vyliečil, bol ľudský papilomavírus.

Americký herec Michael Douglas tvrdí, že mu rakovinu hrtana spôsobil orálny sex. Povedal to pre britský denník The Guardian, keď sa ho novinár spýtal, či si myslí, že rakovinu dostal v dôsledku pitia alkoholu a fajčenia. To Douglas odmietol.

Nie. Pretože bez toho, aby som šiel do podrobností, tento druh rakoviny spôsobuje ľudský papilomavírus, ktorý sa vám dostane do tela prostredníctvom orálneho sexu,“ povedal.

Je to pohlavne prenosná choroba, ktorá spôsobuje rakovinu. A keď už ju máte, orálny sex je tiež ten najlepší liek,“ dodal.

Douglasovi rakovinu hrtana v štvrtom štádiu diagnostikovali v roku 2010 a následne podstúpil ožarovanie a chemoterapiu. Z choroby sa vyliečil a tvrdí, že by sa nemala vrátiť.

Douglas ešte na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes pre magazín The Hollywood Reporter povedal, že ponuka stvárniť slávneho klaviristu Liberaceho v snímke Behind the Candelabra (2013) prišla v tom najlepšom čase.

Toto sa naskytlo, keď som premýšľal, či vôbec ešte mám kariéru. Máte dlhú prestávku a netušíte, aký vplyv má rakovina na to, či vám dajú prácu. Bolo to niečo, na čo som sa veľmi tešil,“ uviedol.

Michael Douglas si získal popularitu v televíznom seriáli V uliciach San Francisca, kde v rokoch 1972 až 1976 hral policajného inšpektora Stevea Kellera. V roku 1975 produkoval úspešnú adaptáciu románu Kena Keseyho Prelet nad kukučím hniezdom v réžii Miloša Formana.

Film získal päť Oscarov, vrátane ceny pre Najlepší film, ktorú dostali producenti Michael Douglas a Saul Zaentz. Účinkovanie vo filme Wall Street (1987) mu vynieslo Oscara a Zlatý glóbus pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe.

Známy je aj vďaka snímkam Osudová príťažlivosť (1987), Vojna Roseovcov (1989), Základný inštinkt (1992), Voľný pád (1993), Škandalózne odhalenie (1994), Americký prezident (1995), Lovci levov (1996), Hra (1997), Traffic – Nadvláda gangov (2000), Skvelí chlapci (2000), Nepovedz ani slovo (2001) alebo Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010).

Od roku 2000 je ženatý s oscarovou herečkou Catherine Zeta-Jones.

Informácie zverejnila webstránka www.hollywoodreporter.com.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk