Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žena a muž
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
žena a muž www.gettyimes.com
reklama:
reklama:
reklama:
29. septembra 2021 Sex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Mimoriadne príťažliví ľudia majú spoločných týchto 6 znakov

Byť príťažliví: schopnosť pôsobiť vyzývavo na emócie alebo zmysly, schopnosť podnecovať záujem alebo vyvolávať obdiv.

Premýšľali ste niekedy nad tým, čo robí ľudí príťažlivými? Ako vyplýva z vyššie uvedenej definície, byť príťažliví nemusí nutne znamenať byť príťažliví len po fyzickej stránke, byť príťažliví znamená pôsobiť vyzývavo na emócie alebo zmysly, podnecovať záujem alebo vyvolávať obdiv. Hoci sa mi veľmi páčia všetky podobné poučky či definícia ohľadne toho, čo to znamená byť príťažliví, vyššie uvedené definície sa mi zdajú byť značne nejasné.

Prečo majú niektorí ľudia schopnosť pôsobiť vyzývavo na naše emócie alebo zmysly? Prečo atraktívni ľudia prebúdzajú v ľuďoch záujem? A prečo atraktívni ľudia vyvolávajú v ľuďoch obdiv? Tu je šesť znakov, ktorými sa vyznačujú mimoriadne príťažliví ľudia. Možno sa dozviete niečo nové:

1. Schopnosť akceptovať druhých

Príťažliví ľudia sú viac otvorení voči druhým, a zároveň ich dokážu akceptovať. Hoci mnohí z nás môžu mať veľké problémy byť otvorení alebo tolerantní k druhým, položme si otázku. Koľko z konfliktov, ktoré práve prebiehajú na našej planéte, by sa razom vyriešilo, keby k sebe ľudia boli tolerantnejší? Úprimná otvorenosť a schopnosť akceptovať druhých je jednou z tých vecí, v ktorej príťažliví ľudia vynikajú pred ostatnými.

2. Sebavedomé vystupovanie

reklama:

Správať sa sebavedome nie je vôbec jednoduché. Všetci máme istú dávku sebakritiky, ale príťažliví ľudia sa zameriavajú najmä na to, v čom sú dobrí, ako aj na svoju schopnosť pomáhať druhým. Ich sebavedomie si zakladá práve na tom. To neznamená, že príťažliví ľudia sú bezchybní, všetci máme svoje chyby, či sa nám to páči, alebo nie. Ale príťažliví ľudia si radšej zvolia možnosť sústrediť sa na svoje kladné stránky, namiesto toho, aby sa nechali stiahnuť na dno kvôli svojim zlým stránkam. A preto tiež majú zo seba dobrý pocit. Všetci môžeme urobiť rovnaké rozhodnutie.

3. Príťažliví ľudia sa správajú vľúdne voči druhým

To znamená, že čas od času vhodia do klobúka pár mincí, občas sa zúčastňujú dobročinnej kampane (napr. poskytnú jedlo sociálno najslabším skupinám). Príťažliví ľudia majú schopnosť empatie a sú vľúdni k druhým.

4. Schopnosť robiť rozhodnutia

Znie to smiešne, ale príťažliví ľudia sa musia rozhodovať stále. To, že sa dokážu rýchlo rozhodnúť, je znakom toho, že vedia, čo chcú od života. Týka sa to aj menších rozhodnutí, ako napríklad toho, čo budú mať na večeru. Ich rozhodnutie sa vyznačuje hravosťou a ľahkosťou.

5. Vášeň pre život

reklama:

Život bez vášne je život, ktorý nestojí za to, aby sme ho žili. Vášeň dáva životu zmysel. Vášeň nám tiež pomáha usmerňovať naše rozhodnutie, ako aj zdieľať našu vášeň s ostatnými. Príťažliví ľudia sú vášniví a svojou vášňou sa nechávajú viesť.

6. Zmysel pre humor

Všetci musíme v živote čeliť stresu, robiť náročné rozhodnutie, zvládať všetky povinnosti a mnoho iného. Ak sa však čas od času nevieme zastaviť a poriadne sa zasmiať, nie je to dobré ako pre nás, tak pre našich najbližších. Ak sa smejeme od srdca a nikoho tým neurazíte, je to veľmi zdravé. A preto nabudúce, keď vaše dieťa zhodí zo stola fľaštičku s mliekom a vy ju nestihnete zachytiť, len sa nad tým zasmejte (a potom to upracte). Smiech nám pomáha udržiavať našu pozornosť v prítomnom okamihu. Keď je toho na mňa moc a mám pocit, akoby som bola stále v jednom kole, snažím sa pripomenúť si, že sa nachádzam práve tam, kde mám byť, zasmejem sa a pokračujem životom ďalej.

reklama:

Odporúčané

K téme

VODNÁR – horoskop na rok 2022 Toto pred gynekológom nesmiete zatajiť!

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.