Morrissey vydá autobiografiu aj napriek problémom tento rok

Morrissey
Morrissey SITA/AP

Kniha napokon vyjde vo vydavateľstve Penguin Books.

Britský spevák Morrissey vydá očakávanú autobiografiu ešte tento rok. Publikácia s názvom Morrissey: Autobiography mala pôvodne vyjsť 16. septembra, no pre problémy s vydavateľstvom Penguin Books sa tak nestalo. Podľa informácií zverejnených na hudobníkovej fanúšikovskej stránke s názvom True To You, však Penguin Books životopis napokon vydá. „Kniha vyjde vo Veľkej Británii a v Európe, ale Morrissey nemá žiaden kontrakt s vydavateľom v USA alebo v iných krajinách. Morrissey a Penguin Books sa rozhodli publikáciu vydať v nasledujúcich týždňoch,“ napísali na spomínanej webstránke.

Morrissey, celým menom Steven Patrick Morrissey, sa na hudobnej scéne pohybuje od konca 70. rokov. S formáciou The Smiths vydal v rokoch 1984 až 1987 štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského rebríčka. Po rozpade The Smiths odštartoval sólovú kariéru. Do roku 1997 vydal šesť sólových albumov, ktoré obsahovali skladby ako Suedehead, Piccadilly Palare, The More You Ignore Me, The Closer I Get alebo Alma Matters.

Následne sa na pár rokov odmlčal, no po návrate bol ešte úspešnejší ako predtým. Za comebackovú nahrávku You Are The Quarry (2004) obsahujúcu singel Irish Blood, English Heart si vyslúžil platinu a za ďalší album Ringleader Of The Tormentors (2006) zlatú platňu. Jeho zatiaľ poslednou štúdiovkou je album Years Of Refusal (2009).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk