Mydlo verzus gél, čo je vhodnejšie?

kráska
SITA/AP

Čím sa večer odličujete? Nie všetko je vhodné pre jemnú pleť tváre.

Medzi mydlovou tabletou a tekutým mydlom je veľký rozdiel. Dospelá žena už nemôže používať jeden prostriedok ako 6-ročné dieťa. Viete čo také mydlo obsahuje?

Pevné mydlá sú lacnejšie ako tekuté a tiež trvanlivejšie. Ich problémom je, že môžu narušiť rovnováhu pH v pleti. Majú obyčajne vyššiu hodnotu pH ako pokožka. Keďže zložky v mydle môžu narušiť prirodzenú bariéru, v spojení s vodou pleť ešte viac vysušia. Ak sa napriek tomu nechcete vzdať mydla, vyberajte si len hydratačnú variantu. Glycerín a bambucké maslo na tvár pôsobia zvláčňujúco.

Pre citlivú pleť mydlá nie sú vhodné vôbec. Iba ak nájdete druh bez obsahu Laurylsulfátu Sodného (Sodium Lauryl Sulfate) a zásaditých zložiek (Alkaline). Obe dráždia citlivú pleť, spôsobujú začervenanie a svrbenie.

Tekuté mydlá sú síce nákladnejšie na výrobu, ale pleti prospievajú viac. Ich pH je podobné, môžete si vybrať variantu pre mastnú pleť (gel, penu) alebo proti akné (s kyselinou salicylovou). Suchá a citlivá pleť sa poteší krémovým mydlám a jemným odličovacím mliekam. Jemná detská pokožka zasa druhu zvanému Syndet, čo je mydlo s neutrálnym zložením.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk