Na BS City Beats vystúpia aj Richard Müller a Dan Bárta

Dan Bárta
Dan Bárta facebook.com

Festival sa bude konať 20. a 21. júna v Banskej Štiavnici. Okrem Müllera a Bártu sa na podujatí predstavia aj brightonský skladateľ Fink či berlínska formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom.

Na podujatí BS City Beats, ktoré sa bude konať 20. a 21. júna v Banskej Štiavnici, vystúpia aj speváci Richard Müller a Dan Bárta.

Spoločne sa predstavia v piatok 20. júna v banskoštiavnickom amfiteátri. Na koncerte plánujú zaspievať skladby ako Tlaková níž alebo Milovanie v daždi, ktoré zaznejú v podaní oboch spevákov naživo pod holým nebom po prvý raz.

Banská Štiavnica je jedno z najkrajších miest na Slovensku a úprimne sa priznám, nepamätám si, kedy som tam hral,” povedal 52-ročný Müller o meste, kde sa uskutoční spomínaný koncert. Podľa jeho slov bude vystúpenie špeciálne najmä zásluhou účasti českého kolegu Dana Bártu, ktorého si vraj veľmi váži a považuje ho za skvelého speváka, od ktorého sa ešte má čo učiť.

Na festivale BS City Beats sa okrem Müllera a Bártu predstavia aj brightonský skladateľ, spevák, DJ, gitarista a producent Fink či berlínska formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom. Permanentky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Ďalšie informácie o podujatí sú dostupné na webstránkach www.bacitybeats.sk/bscitybeats a www.facebook.com/BACityBeats.

Richard Müller, ktorý je na scéne už viac ako 25 rokov, počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Nebude to ľahké, Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Rieka, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc alebo V tom istom meste. Jeho zatiaľ posledným albumom je nahrávka Hlasy (2013), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval s vokálnou formáciou Fragile. Okrem hudby ho v súčasnosti zamestnáva dvojročný syn Markus, ktorého má s dlhoročnou partnerkou Vandou Wolfovou.

Štyridsaťštyriročný Dan Bárta je známy aj z pôsobenia v už v nefungujúcich kapelách Alice či Sexy Dancers, ale aj vďaka spolupráci s formáciou J.A.R. či Robert Balzar Trio. Účinkoval napríklad v muzikáloch Jesus Christ Superstar alebo Evita i vo filmoch Kytice (2000) či Jarmareční bouda z roku 2009. Minulý rok vydal album Maratonika.

Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Jána Papača a z archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk