Na čo sa teší Zuzana Smatanová?

Zuzana Smatanová
Zuzana Smatanová SITA/Ľudovít Vaniher

Speváčka vystúpi už čoskoro v pezinskom Amfiteátri na zaujímavom podujatí.

Slovenská speváčka Zuzana Smatanová sa pripravuje na spoločné vystúpenie s Richardom Müllerom, ktoré sa uskutoční 27. júna v pezinskom Amfiteátri. Na podujatí s názvom Richard Müller a hostia sa predstavia taktiež Dan Bárta, Lucia Šoralová a Sima Martausová.

Bude to určite príjemný zážitok a veľmi sa na to teším. Verím, že to dopadne veľkolepo. S Richardom som sa stretla už niekoľkokrát, ale koncertne na jednom pódiu ešte nie, takže mám radosť. Vážim si, že môžem byť súčasťou jeho koncertu. Budem súčasťou pesničky Rieka. Myslím, že najlepšie spolupráce sa udejú vždy z nejakej náhody a správnej konštelácie hviezd tak, ako sa to v mojom prípade stalo vždy doteraz,“ uviedla Smatanová. „Rád vymýšľam niečo nové. Chcem na pódiu potešiť seba aj fanúšikov. Preto som oslovil výnimočných hudobníkov, medzi nimi aj Zuzku Smatanovú, ktorú si veľmi vážim,“ vysvetlil Müller. Vstupenky na koncert sú v predaji v sieti Ticketportal a v Pezinskom informačnom centre.

Tridsaťročná Zuzana Smatanová odštartovala hudobnú kariéru po tom, čo sa v roku 2003 stala víťazkou autorskej hudobnej súťaže Coca-Cola PopStar. Na konte má albumy Entirely good (2003), Svet mi stúpil na nohu (2005), Tabletky odvahy (2007), Live (2008), Gemini (2009), Dvere (2011) a výberovku Momenty (2013). Spolupracovala aj so skupinami Desmod a IMT Smile či s hudobníkom Petrom Nagyom. Je držiteľkou šiestich Zlatých Slávikov v kategórii Speváčka roka (2005 – 2010) a množstva ďalších ocenení.

Richard Müller počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc, Po schodoch, Baroko alebo V tom istom meste. Jeho zatiaľ posledným sólovým albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom. Dvojica Müller – Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Pred tým hudobníci spolupracovali na štúdiovke 01 (2001). Müller vlani vydal s vokálnou formáciou Fragile album Hlasy, ku ktorému absolvovali aj úspešné turné.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk