Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Grecky ostrov.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
i.dailymail.co.uk
reklama:
reklama:
reklama:
26. januára 2018 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA

Na opustenom ostrove objavili pozostatky 4 500 rokov starej záhadnej civilizácie

Sofistikované mesto, ktoré sa na ostrove nachádzalo, bolo podľa archeológov budované systémom mnohostupňových terás a podľa všetkého vyzeralo ako obrovská pyramída.

Grécki archeológovia objavili počas výskumu na neobývanom ostrove v Egejskom mori pozostatky unikátnej civilizácie spred približne 4500 rokov. O nálezoch na ostrove Dhaskalio informovalo v stredu grécke ministerstvo kultúry. Na ostrove sa podľa ministerstva približne v rozmedzí rokov 3000 až 2000 pred naším letopočtom nachádzala na tú dobu neobvykle vyspelá mestská aglomerácia, ktorej súčasťou boli „unikátne monumentálne štruktúry z lesklého bieleho mramoru“ a pod mestom bol sofistikovaný kanalizačný systém.

Stara civilizacia.jpg
i.dailymail.co.uk

Mesto bolo podľa archeológov budované systémom mnohostupňových terás a podľa všetkého vyzeralo ako obrovská pyramída.

Civilizácia, ktorá na tomto ostrove žila, však nie je novoobjavená. Ide o rovnakú civilizáciu, ktorá žila na neďalekom ostrove Keros, pričom ostrovy Dhaskalio a Keros boli v dávnych časoch prepojené a až neskôr ich oddelilo more.

Stara civilizacia 1.jpg
i.dailymail.co.uk
reklama:

O náleze pamiatok svedčiacich o existencii „záhadnej zabudnutej civilizácie“ z čias úsvitu starovekého Grécka, ktorá vyznávala doteraz neznáme náboženstvo a žila na ostrove Keros, informovali archeológovia už dávnejšie.

reklama:

Odporúčané

K téme

Pravda o detoxikačných čajoch. Naozaj sa po nich chudne? Ste nervózne bez zjavnej príčiny? Toto môže za váš stres

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.