Nábrežie Dunaja ožíva: Café Propeller ponúka skvostný zážitok z interiéru a dobrého jedla či výstavu unikátneho fotografa

Foto.jpg
Zdroj foto: Barbora Jančárová

DJ/PR Wasteland, jedinečný fotografický koncept svetovo uznávaného holandského dokumentárneho fotografa môžeme konečne vidieť aj v Bratislave. V pondelok na Vajanského nábreží Kadir van Lohuizen otvoril výstavu, ktorá varuje pred zahlcovaním Zeme odpadom.

Dvojnásobný VÍŤAZ NAJPRESTÍŽNEJŠEJ fotografickej SÚŤAŽE WORLD PRESS PHOTO priniesol tak do Bratislavy unikátny pohľad na alarmujúce témy súčasnosti – znečisťovanie životného prostredia a globálne otepľovanie.

Fotograf.jpg
Holanďan Kadir van Lohuizen, foto: Barbora Jančárová

Expozícia, ktorá je nainštalovaná rovnakým spôsobom ako pri svojej premiére v Amsterdame, je umiestnená v šiestich veľkých lodných kontajneroch postavených priamo na nábreží.

Netradičnú výstavu, ktorá potrvá až do 4. októbra, nájdete hneď vedľa nedávno otvoreného Café Propeller. Mimochodom, aj jeho interiér je malým umeleckým dielom. Budova, ktorú začiatkom 20. storočia naprojektoval významný architekt Emil Belluš, pôvodne slúžila ako stanica propeleru, kyvadlového plavidla, ktoré sa stalo neodmysliteľnou súčasťou víkendov bratislavských rodín.

Jej nový interiér je poctou Bellušovmu odkazu a dizajnu 20. až 30. rokov minulého storočia.

Okrem nádherného prostredia a výhľadu na Dunaj návštevníkov poteší aj kvalitná kuchyňa. Okrem klasiky (pečený pstruh) sú v ponuke šaláty, domáce hranolky, tapasy v netradičnom „balení“, údený pstruh s jablkovo-chrenovým šalátom, domáce bryndzové pirohy, ale napríklad aj špecialita – vyprážané ančovičky s ajvarovým dresingom.

Propeller 1.jpg
Zdroj foto: Barbora Jančárová

Otvorenie Café Propeller je prvým krokom k oživeniu pešej zóny lemujúcej nábrežie Dunaja.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk