Najmenšieho psa v Británii venčia na popruhoch pre andulky

Najmenšieho psa v Británii venčia na popruhoch pre andulky
www.dailymail.co.uk

Drobný kríženec jazvečíka a mexickej čivavy váži menej ako klasické vrecko cukru či soli, odvaha mu však nechýba.

Drobný psík Chip, kríženec mexickej čivavy a jazvečíka, bol po príchode na svet rovnako veľký ako jeho dvaja súrodenci. Zatiaľ čo tí po niekoľkých týždňoch vyrástli do predpokladaných rozmerov a putovali do rúk nových majiteľov, Chip má naďalej rozmery šteniatka. Pri výške 15 centimetrov kríženec váži menej ako klasické vrecko cukru či soli a na prechádzky chodí na špeciálnych popruhoch, ktoré sú určené pre andulky a drobné vtáctvo.

Najmenšieho psa v Británii venčia na popruhoch pre andulky
www.dailymail.co.uk

„Je úžasný a taký maličký. V jeho vrhu boli ďalšie dve šteniatka, ale kým tie rástli, Chip zostal rovnako veľký – od chrbta meria len 7,5 cm,“ uviedla chovateľka Emma Robson, ktorá sa rozhodla psíka si nechať. „Bol taký rozkošný, že som ho nedokázala predať, a tak zostal s nami,“ dodala 24-ročná majiteľka.

Trojmesačný Chip býva v rodinnom dome v anglickej dedine Tibshelf s ďalšími siedmimi psami vrátane kólie, anglického chrta a piatich jazvečíkov, na nedostatok pozornosti sa však sťažovať nemôže. „Výborne vychádza aj s ostatnými psami, je odvážny a zbožňuje čas obeda ako aj hru s tenisovou loptičkou,“ prezradila Emma, ktorá sa vo voľnom čase venuje záchrane zatúlaných psíkov.

Chip na prechádzkach nosí špeciálnu vôdzku, ktorá je pôvodne určená pre andulky. „Na prechádzkach je trochu zdráhavý – pre jeho veľkosť je pre neho všetko trochu znepokojivé. Aj nízke steblá trávy sa mu zdajú obrovské,“ hovorí majiteľka, ktorá psíkovi s váhou len 900 gramov šije oblečenie na mieru z rukávov svojich tričiek.

Roztomilý psík sa okamžite stal atrakciou dediny a Emma pravidelne dostáva ponuky na jeho odkúpenie, všetky však vytrvalo odmieta. „Každý v dedine ho zbožňuje. Kamkoľvek ideme, ľudia nás vždy zastavia a chcú si ho odfotografovať. Chip je povahovo jazvečíkom – je veľmi spoločenský, bezstarostný a milujúci. Nie je však na predaj,“ dodala majiteľka.

www.dailymail.co.uk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk