Najúspešnejšia interpretka všetkých čias Aretha Franklin je vážne chorá

Aretha Franklin
Zdroj: SITA/AP

Americká soulová speváčka Aretha Franklin je vážne chorá. Ako prvý o tom informoval reportér Roger Friedman z portálu Showbiz 411 a pre tlačovú agentúru The Associated Press to bez poskytnutia detailov potvrdila osoba blízka speváčke. Sedemdesiaťšesťročná interpretka sa nachádza doma a podľa nemenovaného zdroja, ktorý komunikoval s novinárom Donom Lemonom z televízie CNN, jej poskytujú hospicovú starostlivosť.

Speváčka je obklopená svojimi milovanými a odpočíva, vyjadril sa pre magazín People jej synovec Tim Franklin.

„Je bdelá, smeje sa, podpichuje, je schopná rozoznať ľudí. Rodina je tu s ňou. Je doma“, povedal Franklin s tým, že ju v piatok navštívil. „Rozprávali sme sa asi 45 minút až hodinu. Môj brat tam bol v sobotu a bola bdelá, rozprávala sa, smiala, vtipkovala“, vysvetlil a dodal, že speváčka pozerá televíziu a ak uvidí správy typu „Aretha je mŕtva“, pokazí jej to náladu.

Aretha Franklin
Zdroj: SITA/AP

Franklin v uplynulých rokoch bojovala s bližšie neurčenými zdravotnými ťažkosťami, o svojich problémoch však verejne nehovorila. Vlani oznámila, že od tohto roka obmedzí koncertovanie. Začiatkom tohto roka na odporúčanie lekára zrušila naplánované koncerty, medzi ktorými bolo napríklad aprílové vystúpenie na New Orleans Jazz and Heritage Festivale.

Priateľ „Kráľovnej soulu“ v pondelok pre People povedal, že je „chorá už dlhú dobu“ a jej najbližších varovali, že sa jej „smrť blíži“. Tim Franklin však uviedol, že jej rodina sa rozhodla mať nádej.

Isabel Allende, Aretha Franklin, Michael Bloomberg
Zdroj: SITA/AP

„Veríme, že sa cez to dostane, ona verí, že sa cez to dostane, a to je dôležité“, uviedol.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk