Natália Kisková: Slovensko si podmanila nová prvá slečna

Natália Kisková
Natália Kisková Osobný album Natálie Kiskovej

Je mladá, krásna, uspešná a navyše dcérou nového slovenského prezidenta. Natália Kisková v exkluzívnom rozhovore pre Dámsku jazdu poodhalila čo-to zo života v Londýne, prezradila svoj vzťah k móde i to, čo ju v poslednom čase najviac vyčerpáva.

Natália sa do povedomia verejnosti dostala v marci tohto roka, keď počas prezidentských volieb stála po boku svojho otca Andreja Kisku. Napriek tomu, že jej prechodným domovom je momentálne Londýn, kde pracuje ako manažérka v softvérovo-konzultačnej firme, v prípade potreby je pripravená zúčastniť sa na rôznych oficialitách. Na fakt, že s tým súvisia aj isté zmeny v obliekaní a vystupovaní, si začína postupne, ale isto zvykať.

Natália Kisková
Natália Kisková Osobný album Natálie Kiskovej

Ako na dcéru slovenského prezidenta sa na vás budú upierať kritické pohľady zo všetkých strán. Rozoberať sa bude nielen vaše vystupovanie na verejnosti, ale aj to, čo máte na sebe oblečené. Už ste premýšľali nad tým, či vám s tým niekto bude pomáhať?

Pred niekoľkými týždňami som poprosila tatina o kontakt na niekoho v poradenstve pre protokol. Hneď na ďalší deň som sa s pani spojila a mali sme veľmi pekný polhodinový rozhovor. Poradila mi nielen so štýlom účesu a mejkapu, ale keďže si všetko oblečenie kupujem a nedávam šiť, tak aj so značkami a kde by som mala asi nakupovať. Taktiež sme prešli všetkým, čo sa týka šperkov, lakov a kabeliek.

Aký je váš vzťah k móde a módnym trendom?

Úprimne povedané, nakupovanie na spoločenské podujatia a hľadanie správneho oblečenia nie je môj koníček. Nakupujem párkrát za rok v obchodoch, ktoré mám rada a len vtedy, ak mi naozaj súrne niečo chýba. To, že teraz behám po „luxusnejších“ obchodoch ako šialená, je skôr vyčerpávajúce.

Aké kúsky nemôžu chýbať vo vašom šatníku a kde najradšej nakupujete?

Milujem šaty. Keďže nenosím opätky, snažím sa hľadať šaty, ktoré sa dajú nosiť s balerínkami, ale aj s čižmami či Converskami. Taktiež mám rada čierne legíny, ku ktorým sa dá obliecť hocičo. Moje najobľúbenejšie značky sú Mango, Zara a teraz už aj Reiss.

Existuje niečo, čo by ste si na seba nikdy neobliekla?

S mojou výškou a postavou je veľa módnych kúskov, ktoré mi proste nesedia. Jeden z aktuálnych trendov je holý pás medzi nohavicami a tričkom. V tom ma určite neuvidíte.

Natália Kisková s otcom a starým otcom počas príchodu na volebný akt d
Natália Kisková s otcom a starým otcom počas príchodu na volebný akt druhého kola SITA/AP

A čo vzťah k líčeniu?

Na dennodennej báze sa maľujem minimálne a väčšinou vôbec. Mám mladú pleť a nechcem si ju veľmi ničiť. V zime si dám najviac bronzer a cez leto iba lícenku. Ale musím sa priznať, že niekedy, keď ma nalíči vizážista, neviem sa prestať čudovať, ako dobre viem vyzerať.

Jedna z vecí, ktorá upúta už pri prvom pohľade, sú vaše nádherné dlhé vlasy. Koľko starostlivosti si vyžadujú?

Moje vlasy sú pokladom pre moju maminu. Mala som od nej zakázané prefarbiť ich, zvláštne ostrihať alebo čokoľvek s nimi urobiť. Ja moje vlasy skôr volám „Leví kráľ“. Mám veľmi husté, tvrdé a polovlnité vlasy, s ktorými je veľa práce. Umývam si ich asi trikrát do týždňa a 99% času ich nosím zapnuté hore v drdole. Som veľmi citlivá, keď sa mi niekto dotýka vlasov, a preto ani neobľubujem rôzne stylingy.

Natália Kisková s otcom, prezidentom Andrejom Kiskom
Natália Kisková s otcom, prezidentom Andrejom Kiskom Osobný album Natálie Kiskovej

Mesto Londýn, v ktorom žijete, je považované za jednu zo svetových metropolí módy, ako na vás pôsobí?

Bývala som už vo viacerých veľkých mestách. Mám rada energiu, ktorá z nich vyžaruje a pocit anonymity. Hlavne teraz, keď sa stávam viac a viac verejnou osobou, sa mi zdá, že Londýn mi dovoľuje od toho všetkého ujsť. Páči sa mi, že každý deň viem ísť do divadla, do kina, na muzikál alebo si len zájsť s kamarátkami na drink a nikomu nezáleží na tom, čo mám oblečené. Nájdete tu všetky možné štýly – od hipsterov až po fashionisov a každý z nich sa cíti dobre v tom, v čom je. Ja som skôr taký športový-elegán a myslím si, že taktiež viem bez problémov zapadnúť.

V čom sú Britky iné ako slovenské ženy? Nie horšie, nie lepšie, iné…

Sú extravagantnejšie. Neboja sa obliecť si neónové legíny s tigrovaným tričkom a topánky na platforme. U nás by táto baba bola na titulke bulváru. Tu je len ďalšia zo stovky, ktorá prejde po ulici. Odvážnosť u nás chýba a je to možno kvôli tomu, ako veľmi kriticky sa pozeráme na ostatných.

Victor Hugo raz povedal: „Dobrá žena muža inšpiruje, vtipná ho zaujme, krásna ho okúzli, ale súcitná ho dostane.“ Aká žena inšpiruje vás a prečo?

Klišé, ale pravda: moja mama. Je to krásna a múdra žena, ktorá má srdce na rozdávanie. Vždy som si hovorila, že ak budem raz tak vyzerať ako moja mamina v jej veku, tak som vyhrala jackpot. Nevzbudzuje záujem len výzorom, ale aj charizmou a krásnym úsmevom. Som hrdá, že môžem byť jej dcérou.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Príspevok napísala popredná módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete, súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk