Naučte sa zachrániť život netradičným spôsobom!

Prvá pomoc, záchrana, života, resuscitácia, výuč´ba, zdravie
shutterstock.com

Na Slovensku sa rozbehol nový projekt, ktorý nás učí podať prvú pomoc zaujímavou formou.

Vo februári odštartoval na Slovensku projekt Krajina záchrancov, ktorý ponúka všetkým záujemcom možnosť naučiť sa základy prvej pomoci netradičnou formou. Prostredníctvom webstránky www.prvapomoc.sk môže každý absolvovať e-learningový kurz a dostupná je už aj mobilná aplikácia, ktorá používateľom pomôže zvládnuť základné postupy prvej pomoci, od prvého kontaktu s postihnutým, až po resuscitáciu. Je na stiahnutie zadarmo pre platformy iOS aj Android.

Sekundy, ktoré znamenajú život

Množstvo ľudí, ktorí potrebujú prvú pomoc, je závislých od pomoci laikov. Tí sa často boja, aby postihnutému nejako neublížili, alebo si nájdu inú výhovorku, prečo nepomôcť. Záchrannej zdravotnej službe trvá v priemere 11 minút kým príde na miesto nehody, čo už môže byť neskoro. Preto by sa ľudia nemali spoliehať iba na núdzové čísla a zatiaľ bezradne čakať na príchod záchranky. Kedysi sme so sebou nosievali príručky mladých svišťov. Doba sa však mení a dnes sa nikto bez mobilu nepohne ani na krok. V dnešnej dobe je to najideálnejší nosič informácií. Mobilná aplikácia je tak skvelým pomocníkom i učiteľom a zásadným spôsobom môže zvýšiť šance na prežitie.

Prvú pomoc zvládne skoro každý z nás

Zvládnuť techniky prvej pomoci vraj nie je nič náročné, stačí totiž niekoľko teoretických znalostí a praktický nácvik. V rámci spomínaného kurzu na webstránke www.prvapomoc.sk sa vďaka interaktívnym videám a úlohám môže každý naučiť teóriu prvej pomoci. Na konci kurzu preverí znalosti absolventov krátky test, na základe ktorého výsledkov je možné získať Certifikát Krajiny záchrancov.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk