Neodolateľná femme fatale: Tu je 10 vecí, ako sa ňou stať!

Erotika, kráska, sexi žena, vášeň, femme fatale, zvodkyňa.
Thinkstock

Veľa žien sa pýši takmer magickou príťažlivosťou. Ako môžete prirodzene zažiariť vy?

1. Charizmu dostávame iba do vienka?

Pojem „charizma“ pochádza z gréčtiny a znamená „dar od bohov“. Je teda tento šarm skutočne iba vrodený? To je veľmi sporné. Platí totiž, že na prvý pohľad pekná žena, nemusí byť aj automaticky charizmatická. Napriek tomu hrá udržiavaný zovňajšok dôležitú úlohu, ako zistila rozsiahla reklamná štúdia.

2. Naučte sa mať rady samé seba

Karierový kouč Jorg Lohr tvrdí: „Na svojom vyžarovaní môžeme popracovať.“ Prvý krok podľa neho je, aby sme sa naučili mať rady samé seba. Motivační kouči takisto odporúčajú: „Dávajte do popredia svoje pozitívne stránky osobnosti, a nepozerajte len na to, čo neviete.“

3. Narovnať chrbát, brucho zastrčiť!

Nezabúdať na reč tela, pretože váš postoj prispieva takisto vo veľkej miere k tomu, ako pôsobíte na druhých. Dobrý dojem robí, keď stojíte mierne rozkročené na šírku bokov, máte vystretý chrbát a brucho schováte.

4. Prečo je dobré byť charizmatický?

Podľa britského psychológa Richarda Wisemana charizma vytvára okrem príťažlivého zovňajšku tieto tri názory:

1. Charizmatickí ľudia sú väčšinou tiež emocionálni.

2. Vedia tieto emócie prebudiť aj v druhých.

3. Nenechajú sa len tak ovplyvniť.

5. Pozor na citovú nákazu

Charizma má aj odvrátenú stránku. Ten, kto vie rýchlo nadchnúť iných bez toho, aby si to uvedomil, je väčšinou schopný rovnako ľahko vyvolať vo svojom okolí negatívne pocity. Americká profesorka psychológie Elaine Hatfield tento proces nazýva „emotional contagion“ (citová nákaza).
, ovať, sexi žena, párty, muži, kráska, rande
flirt Thinkstock

6. Buďte sama sebou

Ľudia s pozitívnym vyžarovaním sa nesnažia byť niekym iným. Sú prirodzení,“ tvrdí autorka knihy Vysoké umenie sebaprezentácie Tatjana Strobel.

7. Úsmev dokáže divy

Chcete pozitívne pôsobiť na iných? Viac sa usmievajte. Vyplýva to aj z jedného belgického prieskumu, ktorý uvádza, že ľudia s vráskami od smiechu sú vnímaní ako prirodzenejší a inteligentnejší.

8. Aktívne počúvajte iných

Takmer polovicu svojho času strávime ponorené do vlastných myšlienok. Pritom by mnohokrát stačilo začať aktívne počúvať iných. V spoločnosti priaznivo pôsobí nasledovné: Preukážte hovoriacemu rečou svojho tela, že ho naozaj počúvate. To znamená: Častejšie prikyvujte, usmievajte sa alebo zdvihnite obočie. V tom druhom určite vzbudíte sympatie.

9. Majsterka v umení zvádzať Marilyn Monroe

Sexuálny symbol Marilyn Monroe v roku 1955 dokázala, že príťažlivosť sa dá redukovať. Vraj sa o tom presvedčila sama. Počas jazdy metrom cez celý New York zostala celkom nepoznaná. Až keď vystúpila, načechrala si vlasy a nasadila výraz hviezdy, jej fanúšikovia sa k nej vrhli.

10. Rýchlejší kariérny postup

Podľa istého prieskumu je každý druhý presvedčený o tom, že vďaka erotickej príťažlivosti má človek vyššie kariérne šance. Iba 8 percent žien by bolo ochotných flirtovať so svojim nadriadeným len kvôli dosiahnutiu pracovného postupu. U silnejšieho pohlavie je to dvojnásobné číslo.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk