Neprehliadnite! 7 skrytých príznakov rakoviny krčka maternice

Rakovina krčka maternice

Ak spozorujete tieto príznaky, vyhľadajte gynekológa.

Rakovina krčka maternice je najčastejšie spôsobená infekciou HPV alebo inak povedané ľudským papilomavírusom. Tento vírus je veľmi nákazlivý a je pohlavne prenosnou infekciou. Prejavuje sa v mnohých formách, ale iba niektoré z nich spôsobujú rakovinu.

Napriek skutočnosti, že rakovina krčka maternice je smrteľná, podľa štatistík môže byť stále vyliečená, ak sa nám ju podarí odhaliť a liečiť včasnom štádiu.

Pre každú ženu je preto dôležité poznať jej skryté prejavy. Môže nám to totiž zachrániť život. 

Ak máte nasledovné príznaky, obráťte sa na gynekológa:

Bolesť a krvácanie

Rast rakovinových buniek na stenách krčka môže spôsobiť, že vyschnú a prasknú. Tento fakt zapríčiňuje bolesť a krvácanie.

Bolesť, menštruácia, krvácanie
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-woman-stomach-pain-on-bed-top-view/640261172/popup?sq=menstruation/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Zvláštny výtok

V prípade rakoviny krčka maternice môže ísť o vodnatý výtok, pretože keď sa rakovinové bunky začnú množiť , doslova odstránia maternicové tkanivo.

Menštruácia, tampón, vložka,
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-women-holding-a-sanitary-napkin-and-tampon/627778558/popup?sq=menstruation/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Chudnutie

Rakovinový nádor zvyčajne potláča chuť do jedla, pretože rakovina krčka spôsobuje kontrakciu žalúdka a následkom toho klesá chuť do jedla a dochádza k výraznej strate hmotnosti.

Váha, vážiť sa, štíhla línia, chudnutie

Výskyt bradavíc

Výskyt malých bradavíc (vonkajšie alebo vnútorné) slúži ako druh červenej vlajky pre mnohé ochorenia, a aj pre rakovinu krčka maternice.

Bradavice
http://fithacker.ru/wp-content/uploads/2016/11/7-Signs-Of-Cervical-Cancer-That-Women-Need-To-Observe-696×421.jpg

Anémia

Ak máte pocit, že ste unavené bez zjavnej príčiny, alebo ak vaše srdce bije oveľa rýchlejšie ako predtým, potom s najväčšou pravdepodobnosťou ide o príznaky anémie. To môže byť spôsobené krvácaním v maternici.

Anémia, chudokrvnosť
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-anemia-blood-for-test-medical-concept/831540108/popup?sq=anemia/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Dlhotrvajúce bolesti chrbta, nôh a bokov

Rakovina skomprimuje doslova všetky vnútorné orgány. Krvné cievy nie sú výnimkou. Zhorší sa prekrvenie končatín, čo nakoniec vedie k bolesti a opuchu.

Rakovina krčka maternice
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-blue-folder-with-patient-files-with-hpv-virus/544124004/popup?sq=cervical%20cancer/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Problémy s trávením a močovým mechúrom

Nádor môže narušiť funkciu obličiek a žalúdka. Tento fakt komplikuje proces vyprázdňovania. Z tohto dôvodu nemôžu ženy trpiace rakovinou krčka maternice chodiť na toaletu alebo nemôžu úplne vyprázdniť močový mechúr, čo následne vedie k infekcii močových ciest sprevádzanej bolesťou.

Bolesť, zdravie, bolesť brucha, inkontinencia

Ak sa vám článok páčil, ďakujeme, že sa oň podelíte.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk