Nespoznávam, žijem

Hamburg dom.jpg
Zdroj: Pinterest

Prechádzam prstom po mape a vyhľadávam impérium. Brazília? India? Francúzsko? Som nerozhodná. Recenzie, ktoré čítam sú väčšinou kladné a ja naozaj netuším, kam by som sa tentokrát vybrala. Možno nájsť negatívne empírie a aj napriek tomu navštíviť to miesto. Nájsť v ňom krásu, ktorú hádam iní nemali možnosť vidieť, v horšom prípade nenadobudli žiadny záujem.

Za kráľovnú histórie sa nepovažujem, nebaví ma cestovať a už vôbec nie spoznávať krásu prírody, historické pamiatky či prírodné rezervácie. Napriek tomu cestujem, spoznávam nepoznané a z výletov sa vraciam obohatená a šťastná. Je to, ako keď dieťa vstúpi do Disneylandu. Nikto mu nepovie kam ide, ale zúčastní sa, pretože musí. Hoci už nie som dieťa, tiež sa tak niekedy správam. Je to najmä vtedy, keď v krajine, ktorú som navštívila, zbadám obrovský adrenalínový park s množstvom atrakcií.

Vtedy viem, že „tu“ som správne. Tých miest je mnoho a ja dúfam, že ich všetky navštívim niekoľko miliónkrát.

Je pravdou, že kolotoče sú už všade po svete, ale nebudeme si klamať a porovnávať mestskú „reťazovku“ s karavanom, kde si kedykoľvek vyťahujeme mačku vo vreci, za kolotoče najrôznejšieho stupňa adrenalínu, veľkosti a eufórie, ktorú nám telo dovolí počas jazdy vylúčiť.

Tak, ako dokážete vycestovať počas zimných prázdnin za slnečnou dovolenkou, takisto môžete okúsiť iný rámec využitia voľného času. Na chvíľu sa zastavte a prezrite si možné adrenalínové parky s mnohými atrakciami, ktoré vás určite presvedčia o tom, že je niekedy fajn uvažovať aj o inom type relaxu.

Dóm, Hamburg

Dom hamburg.jpg
Zdroj: Pinterest
Hamburg dom.jpg
Zdroj: Pinterest

Bush Gardens Tampa Bay, Florida

Busch gardens tampa bay.jpg
Zdroj: Pinterest
Tampa bay.jpg
Zdroj: Pinterest

Busch Gardens Williamsburg, Virgínia

Bush gardens williamsburg.jpg
Zdroj: Pinterest

Cedar Point, Ohio

Ohio cedar point.jpg
Zdroj: Pinterest
Ohio.jpg
Zdroj: Pinterest

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk