To je neuveriteľné, ale toto urobia s vašim telom tri šálky kávy denne!

D1.jpg

Vedeli ste toto o účinkoch kávy na náš organizmus?

Čo môže byť lepšie, ako začať deň so šálkou kávy? Obľubujete tiež rovnaké raňajky? Čo na to však hovorí náš organizmus? Možno budete prekvapení, ale tento nápoj je prospešný nášmu zdraviu. Dokonca vraj pomáha v boji s cukrovkou, či niektorých typoch rakoviny. Znie vám to neuveriteľne?

Tu je päť zdravotných problémov, ktoré majú strach z kávy

Číslo 1: cirhóza pečene.

Samozrejme, že káva nerobí žiadne zázraky a pokiaľ si dlhšie otravujete pečeň alkoholom, nezachráni vás pred cirhózou, ale môže mať na tento dôležitý orgán pozitívny účinok. A to tak, že bráni rozvoju tejto obávanej choroby. Podľa CNN , „ďalšie 2 šálky kávy denne môžu znížiť riziko vzniku cirhózy pečene o 44 %.“

Takže ak máte obavy o vašu pečeň, šálka kávy – to je presne to, čo by vám mohlo pomôcť.

Číslo 2: cukrovka typu 2

Cukrovka je závažné ochorenie, ktoré si vyžaduje odbornú liečbu. Avšak, káva môže byť jedným zo spôsobov, ako zabrániť vzniku  diabetu 2. typu. „Niektoré štúdie preukázali, že užívatelia kávy – najmä tí, ktorí pijú viac šálok – majú nižšie riziko vzniku cukrovky ako ostatní ľudia,“ – hovorí WebMD .

Číslo 3: Choroby srdca

Účinok kofeínu na srdce je stále študovaný, a pokiaľ ide o jeho zdravie, mali by ste vždy počúvať rady ošetrujúceho lekára. Avšak, káva môže byť v skutočnosti prospešná pri prevencii srdcových ochorení.

V článku Tech Times s názvom “ Káva znižuje riziko úmrtia na srdcové choroby ,“ sa uvádza štúdia, ktorá hovorí: „Pravidelná konzumácia kávy znižuje  riziko úmrtí na kardiovaskulárne ochorenia.“

Takže tí, ktorí sa obávajú o zdravie srdca, si môžu s pokojným svedomím dať šálku kávy.  Aspoň podľa tejto štúdie.

Číslo 4: Rakovina

Aj keď štúdia stále trvá, vedci z amerického inštitútu pre výskum rakoviny hovoria : „Štúdie preukázali, že niektoré potraviny, ako je napríklad káva, môžu pomôcť v boji proti rakovine.“

Je jasné, že káva nemôže byť nazývaná “ liekom „. Avšak tí, ktorí pravidelne pijú kávu, môžu nevedomky zabrániť rozvoju rakoviny.

Číslo 5: Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba

Vedeli ste, že káva môže byť užitočné pri prevencii Alzheimerovej choroby a zmiernenie príznakov Parkinsonovej choroby aj udržanie normálnej mozgovej aktivity.

„Nový výskum ukazuje, že tri šálky kávy denne môžu zabrániť vzniku Alzheimerovej choroby u starších ľudí, ktorí zažívajú stratu pamäti,“ – tvrdí CBS News.

V ďalšej  štúdii sa hovorí, že denná dávka kofeínu môže zmierniť príznaky Parkinsonovej choroby u pacientov.

Potešili vás tieto štúdie? Nezabudnite sa podeliť so svojimi priateľmi. Ďakujeme.

www.fithacker.ru

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk