Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žena s kávou
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
žena s kávou www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
11. septembra 2021 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skSITA

Neveríme! Toto sa stane, keď každý deň vypijete 3 kávy

Chvíle sa šálkou dobrej kávy je pre mnoho ľudí jedným z najpríjemnejších okamihov dňa. Viete ale, že tento nápoj sa hodí pri zväčšení pŕs? Navyše pitie kávy nie je zďaleka tak nezdravé, ako sa po mnoho rokov myslelo. Dnes sa pozrieme na kávu v súvislosti s jednou konkrétnou časťou tela, a tou sú ženské prsia. Podľa posledných štúdií jedna až dve šálky kávy denne môžu ženám pomôcť ako prevencia pred rakovinou prsníka. Pitie viac šálok kávy denne však má na prsia trochu negatívny vplyv, prsia sa postupne zmenšujú.

Pozitíva konzumácie kávy pre ženy

Na základe odborných štúdií sa zistilo, že látky obsiahnuté v káve majú vplyv na hormóny v ženskom tele, predovšetkým estrogén. Látky, ktoré sa nachádzajú v káve, menia metabolizmus tak, že žena získa lepšiu konfiguráciu rôznych druhov estrogénov, čo prispieva k zníženiu rizika výskytu rakoviny prsníka.

Negatíva konzumácie kávy pre ženy

Zároveň však podľa údajov získaných zo štúdie, ktorú uskutočnila švédska univerzita na dvesto sedemdesiatich ženách, v sebe viac ako polovica žien nosí určitý gén, ktorý sa pri pití väčšieho množstva kávy aktivuje a spôsobuje zmenšovanie poprsia. Existuje teda priama úmera medzi množstvom skonzumovanej kávy a zmenšovaním pŕs. Všeobecne sa dá povedať, že čím viac kávy ženy pijú, tým viac sa ich prsia zmenšujú. Platí to predovšetkým pre ženy, ktoré majú od prírody plnší hrudník. Konkrétne čísla udávajú, že ženy, ktoré pijú tri a viac šálok kávy denne, majú v priemere o sedemnásť percent menšie prsia, ako ženy, ktoré pijú len jednu či dve šálky.

Ďalšie zdravotné pozitíva pitia kávy

Konzumácia primeraného množstva kávy má pozitívny vplyv nielen na rakovinu prsníka, ale aj na ďalšie zdravotné problémy a choroby, znižuje napríklad riziko vzniku cukrovky druhého typu, kardiovaskulárnych chorôb, Parkinsonovej choroby či rakoviny hrubého čreva. Káva tiež zlepšuje činnosť pečene a môže znížiť riziko vzniku cirhózy. Priaznivý vplyv má konzumácia kávy aj na ochorenie DNA.

reklama:

Odporúčané

K téme

Výklad kariet na týždeň od 20. 8. do 26. 8. 2018 Nevera naštrbí dôveru aj sebavedomie

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.