New Age: Takto sa robí radikálna zmena vo vašom živote!

New Age
Thinkstock

Žijeme v slobodnom svete plnom možností, technického pokroku, otvorenosti a dostupnosti. Sme však vďaka tomu aj šťastní? Ako dosiahnuť skutočné šťastie, pokoj duše a slobodu? Odpoveď je myslenie New Age!

Šťastie je pre ľudí najhľadanejšie a tiež najviac strach vzbudzujúce snaženie sa počas celého života. Väčšina z nás chce byť šťastná, zdravá, spokojná, milovaná a podobne všetko čo si pod tým predstavuje. Tvárou v tvár skutočnosti, však zároveň zisťujeme, že dosiahnuť tieto hodnoty je akoby nad naše sily, vedomosti, schopnosti, čas a chuť zmeniť svoj život. Zvykli sme si na určitý komfort a nechce sa nám z neho von. Radšej sa uspokojíme s tým čo je, a kŕčovito lipneme na pozliepanom pozlátku. Už si to ani nevšímame, už je to realita, samozrejmosť, veď je to tak dlho…

Rozhodnúť sa a konať podľa plánu každý jeden deň

Zmeniť veci, situácie a ľudí vo svojom živote je vždy akoby krok mimo do prázdneho priestoru. Aké jednoduché, stačí sa iba rozhodnúť a … ale ako, keď sme si zvykli a vlastne to takto stačí, ako keď deti ešte neodišli z domu, keď nie je dosť času, peňazí, možností, manžel nesúhlasí, ostatní by nás odsúdili, a vôbec si to navyše nezaslúžime.

Ak chceme dosiahnuť pozitívnu zmenu, budeme musieť začať konať, myslieť a cítiť sa inak ako doteraz. Nič a nikto v našom živote nie je náhoda. Žijeme výsledky vlastných myšlienok minulosti. Mnohokrát v nej uviazneme a lamentujeme nad tým, ako sa nám žije. Nikto nám nikdy nepovedal ako veci zmeniť.

New Age
New Age myslenie Thinkstock

Začnite hneď, nepotrebujete nič iba túžbu po zmene

Nepotrebujete čakať na nič a na nikoho. Nepotrebujete povolenie, nikto o tom dokonca nemusí ani vedieť. Nezaberie vám to vlastne ani čas navyše. Zmena v živote je zmenou myslenia. V každej jednej situácii. Je to iba denný tréning. Začnite a časom si všimnete výsledky. Ľudia okolo vás budú iní, veci sa budú diať inak.

Čítajte aj: Mandaly – spoznajte ich tajomstvo a mocnú silu

„Pozitívna zmena neprichádza ako náhly kvantový skok, môže sa len potichu objaviť popri každodennej práci akoby bez povšimnutia“

Základné princípy New Age myslenia

„Cieľom človeka by malo byť žitie hmotného sveta prostredníctvom duchovných princípov. Základom duchovnosti je udržať si jasné pozitívne sústredenie v súlade s vyššími princípmi bez ohľadu na vonkajšiu realitu. Jedinou istotou je zmena“

1. Všetko so všetkým súvisí

Všetko sa nás týka, žijeme v jednom celku vedľa toho druhého a hoci vnímame rozdiely, v skutočnosti sme na jednej planéte a tak to, že čo trápi jedného, je problémom všetkých a opačne. Dýchame spolu jeden vzduch. Všetko je v jednote.

2. Každý má rovnaké šance a rovnaké možnosti urobiť krok k zmene

Všetci máme rovnakú slobodnú vôľu a vždy sa môžeme rozhodnúť robiť veci inak. Každému z nás to zjednodušuje alebo sťažuje iba jeho vlastná zodpovednosť za už vytvorený život. Bezpodmienečná láska zdroja vytvárajúceho princíp života.

3. Božie mlyny melú pomaly, ale isto

Všetko, čo nám patrí, nás skôr alebo neskôr dobehne. Je zbytočné veci dlhodobo odkladať a zatvárať pred nimi oči. Anjeli a karmické zákony nepoznajú hranice času a priestoru. Je jedno kedy, je jedno v ktorom tele a v akom čase, raz príde čas postaviť sa zoči voči vlastným dôsledkom myslenia a konania.

4. Každý má právo na omyl

Jedna chyba nezrúti celý systém, maximálne tak vyvolá spomalenie. Vždy existuje riešenie, a podľa zákona milosti je odsúdenie a posudzovanie zbytočným plytvaním energie. Každý má svoju cestu pokus – omyl. Nikto z nás nemôže vedieť, kde a v akom rozpoložení duše sa v skutočnosti ten druhý nachádza.

5. Každý je sám strojcom svojho šťastia, všetko začína a končí u nás

Zodpovednosť za svoj život je oslobodzujúca a dáva životu nový rozmer a jasný cieľ – šťastie. Ak vystúpime z role obete – „to oni tam niekde vonku sú zodpovední za moje nešťastie“, máme šancu na pozitívnu zmenu.

6. Podobné priťahuje podobné

„S akými ľuďmi sa stretávaš, takým človekom sa staneš, ale aj akým človekom sa staneš, iba takých ľudí budeš aj naďalej stretávať“

7. Či niečo chceme alebo nie, stane sa tak

Dlhodobými myšlienkami a pocitmi, s ktorými sa stotožňujeme, si tvoríme svoj svet. Všetko, čo si želáme, aj čoho sa bojíme, sa skôr alebo neskôr stane realitou. Nikto nás nemôže ovplyvniť, pokiaľ mu to nedovolíme. Sústreďte sa na veci, ktoré chcete, nie na veci, ktoré nechcete.

Alexandra Bikárová
Alexandra Bikárová (prvá zľava) so zakladateľkou anjelskej terapie Doreen Virtue Archív AB

Alexandra Bikárová (31 r), spolumajiteľka Sanny Beauty Estetic Centrum a zakladateľka Školy ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY, žije v Bratislave viac ako desať rokov a pochádza z východného Slovenska. Krok smerom k anjelskej terapii, k jej štúdiu, kurzom a praxi, približne pred 12 rokmi sprevádzal sled tragických osobných životných udalostí. Rozhodnutie nájsť znova vnútorný pokoj prostredníctvom meditácie a komunikácie s anjelmi však otvorilo dlho potláčaný prirodzený dar jasnovidectva a nasledovalo niekoľkoročné venovanie sa práci s anjelskými kartami, tarotom, cigánskymi kartami a kyvadlom, práca s odblokovaním minulých životov a liečenie duše prostredníctvom kryštálov, anjelov a mandal. Prácu na osobnom rozvoji doplnilo niekoľko medzinárodných certifikátov anjelskej terapie od Doreen Virtue, Phd., Charlesa Virtue a Tiny Marie Daily, či Inny Segal. Svoj dar, skúsenosti a vedomosti zúžitkovala pri publikovaní článkov na tému ezoteriky a pozitívneho myslenia, pre vytváranie blokov v rádiu a televízii na témy osudu, veštenia anjelov a vnútorných príčin chorôb. Má za sebou organizovanie niekoľkých ročníkov Ezoterického festivalu Anjeli a VY a programu Anjeli, Víly a mandaly pre deti v materských škôlkach. V súčastnosti sa popri vedení Sanny Centru krásy, venuje individuálnym anjelskym sedeniam a skupinovým kurzom anjelskej terapie v Škole ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk