Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sexy pár, dvaja, láska
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
11. mája 2019 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA

Ničiteľka mužských sŕdc: Ste ňou aj vy?

Utekáte z každého vážneho vzťahu s mužom a nechávate za sebou zástup odkopnutých milencov? Existujú tri skryté príčiny, ktoré vás k tomu ženú.

Trápite sa, že vás opustil? Ani nápad! Väčšinou ste to práve vy, kto pošle ako prvá partnera k vode. Nechávate za sebou zástup zlomených sŕdc a v skutočnosti tým ubližujete sama sebe. Je to o to horšie, že čím viac sa do vás muž zamiluje a upne na vás, tým viac rastie vo vás strach alebo dokonca odpor. Ako z tohto bludného kruhu von a prečo vlastne utekáte pred láskou?

Muži z minulosti

Najčastejšou príčinou vášho konania je váš zlý vzťah k otcovi. Práve otec, predstavuje prvý mužský vzor vo vašom živote. To, ako sa správal k vám alebo k matke, ovplyvňuje aj vaše budúce vzťahy. Bol prísny despota? Fyzicky vám či matke ubližoval? Chceli ste mu odporovať, ale boli ste bezmocné dieťa? A čím bola vaša bezmocnosť väčšia, tým rástla vaša túžba po pomste. Túto zväčša nenaplnenú túžbu teraz uplatňujete v každom vzťahu s mužmi: „Tak, pomstiť sa, a to nemilosrdne, nech trpia!“

Podobný modul správania sa vytvorí, aj keď otec chýbal alebo pravidelne matku a vás opúšťal. To zasialo vo vás nedôveru k silnejšiemu pohlaviu a podobne správanie očakávate aj od ostatných mužov vo vašom živote.

Stroskotaný vzťah

Dal vám váš predchádzajúci partner kopačky? A vy ste ho tak milovali a chceli s ním mať deti… Túto bolesť zo sklamania ste si už prežili a netúžite, aby sa to opakovalo. Preto radšej prvé ukončíte vzťah, aby sa to už viackrát neopakovalo.

Nízke sebavedomie

Čo v prípade, ak váš vzťah s otcom bol vynikajúci a nezažili ste ani bolestný rozchod, ale napriek tomu vás baví odkopávať mužov? Aj keď navonok vyzeráte sebavedomo, skutočnosť býva iná. Dôvodom je váš negatívny vzťah k sebe samej. Neveríte, že by vás mohol mať niekto rád takú akou ste. Vaše sebavedomie je nízke, preto si ho potrebujete neustále dvíhať prostredníctvom flirtu. Akonáhle sa do vás muž príliš zamiluje, začnete mať strach a panikáriť. „Veď on ma určite neľúbi, a keď mu podľahnem, skôr či neskôr ma opustí!“

Ako z bludného kruhu von?

Jediný človek, ktorý má moc v rukách to zmeniť, ste vy. Ani čakanie na tú pravú osudovú lásku, ani vyhováranie sa na tých nepravých, ktorých ste stretli, vám nepomôže. Aj keď je to ťažké, odpustite vášmu otcovi či bývalému partnerovi alebo prijmite samu seba takú, aká ste. Určite si zaslúžite lásku. Prestaňte si ubližovať a trestať sa. Čo také ste vykonali, že sa nemáte rady? Sú za tým kilá navyše či podľa vás iné nedostatky? No a? Veď nikto nie je dokonalý…

Odporúčané

K téme

10 stratégií, ako dostať chlapa do chomúta Muži nepodvádzajte: Hrozí vám infarkt!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.