Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tínedžery, študenti, mladí ľudia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
thinkstock
reklama:
reklama:
reklama:
27. marca 2017 Deti a rodinaVýchova a škola od DamskaJazda.skSITA

Pri príležitosti 30. výročia programu Erasmus dostane príležitosť objavovať Európu až 5000 žiakov

Európska komisia predstavila nástroj, ktorý má podporiť vzdelávanie a mobilitu mladých Európanov.

Nová iniciatíva nesie názov „Move2Learn, Learn2Move“ a umožní najmenej piatim tisícom mladých občanov udržateľným spôsobom cestovať do inej krajiny EÚ – individuálne alebo spolu s ich triedou. Táto jednorazová iniciatíva, ktorá je spojená s 30. výročím programu Erasmus, je v súlade s dvoma hlavnými prioritami Komisie: opätovne sa sústrediť na mládež Európy a uľahčiť mobilitu občanov EÚ, najmä nízkoemisnú mobilitu.

Na Slovensku je zapojených 2574 škôl

Iniciatívy sa budú môcť zúčastniť školské triedy so študentmi vo veku 16 rokov, ktoré sú súčasťou platformy eTwinning. Na Slovensku je do tejto platformy zapojených 2574 škôl.

reklama:

Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek to privítal slovami: „Teší ma, že pri príležitosti 30. výročia programu Erasmus dostane až 5 000 európskych žiakov príležitosť objavovať Európu a spoznávať nové krajiny. Zo Slovenska sa môže do projektu zapojiť viac ako 2 500 škôl, ktoré sú súčasťou platformy eTwinning. Verím, že mnohé školy túto príležitosť využijú a aj slovenskí žiaci lepšie spoznajú, čo to znamená byť Európanom a aké možnosti im to prináša.“

 Víťazi si môžu vybrať termín cesty

Triedy sa môžu rozhodnúť, či sa chcú zúčastniť súťaže o cestovné lístky, ktorými budú odmenené najlepšie eTwinning projekty v každej zúčastnenej krajine. Sociálne začlenenie bude pri výbere najlepších projektov dôležitým kritériom. Víťazi si budú môcť vybrať termín cesty od augusta 2017 do decembra 2018. Študenti môžu vycestovať buď v skupine v rámci školských výletov alebo individuálne v závislosti od rozhodnutia rodičov a učiteľov.

reklama:

Možnosť osobitných zliav pre účastníkov

Študenti, ktorí sa cesty zúčastnia, si môžu vybrať spomedzi všetkých druhov dopravy, prevádzkovateľov a liniek, pričom vezmú do úvahy kritériá udržateľnosti a ich východiskové a cieľové miesto. Niektorí prevádzkovatelia podporujú túto iniciatívu tým, že ponúkajú osobitnú zľavu pre účastníkov. Týmito prevádzkovateľmi sú: Aegean Airlines, Air Dolomiti, ALSA Grupo, Azores Airlines, Brussels Airlines, Comboios de Portugal, Croatia Airlines, Deutsche Bahn, Hahn Air, Iberia Express, Interrail, Luxair, Naviera Armas, Olibus, SNCF, Transferoviar Calatori, Trenitalia, Vueling a Westbahn.

Čo je to eTwinning?

reklama:

Je to platforma pre zamestnancov škôl (ako napríklad učiteľov, riaditeľov škôl, pracovníkov knižnice ) zameraná na komunikáciu, spoluprácu a prípravu projektov v rámci učiacej sa komunity v Európe. Týmto spôsobom eTwinning podporuje spoluprácu medzi školami a žiakmi a učiteľom ponúka možnosti bezplatného a nepretržitého profesionálneho rozvoja online. Na tejto platforme je už prihlásených viac ako 450 000 učiteľov.

reklama:

Odporúčané

K téme

3 otázky pre Janu Janičovú: Aj kone môžu vyliečiť našu dušu 4 nebezpečné prejavy dehydratácie

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.