Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nuda nehrozí: Učiteľ geografie vie, ako si získať pozornosť žiakov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Youtube
1. decembra 2018 LifestyleSkutočné príbehy od zzSITA Diskusia()

Nuda nehrozí: Učiteľ geografie vie, ako si získať pozornosť

Čínsky učiteľ geografie vďaka výbornej pamäti a výtvarnému talentu pravidelne berie svojich žiakov na unikátnu štvorminútovú cestu okolo sveta, ktorá vyráža dych.

Čínsky učiteľ zemepisu prišiel na originálny spôsob, ako si udržať pozornosť školákov pri vysvetľovaní učiva. Svojich žiakov pravidelne berie na cestu po rôznych kontinentoch vďaka fascinujúcim detailným mapám, ktoré na tabuľu kreslí spamäti.

Nuda nehrozí: Učiteľ geografie vie, ako si získať pozornosť žiakov
Youtube
Stredoškolský učiteľ Wang Boming z provincie Šen-si našiel záľubu v kreslení máp ešte ako študent. Číňan, ktorý istý čas vyučoval aj výtvarnú výchovu, dnes každú hodinu geografie začína štvorminútovou rozcvičkou, počas ktorej na tabuľu spamäti nakreslí detailnú slepú mapu celého sveta, aby sa následne pustil do detailnejšieho vysvetlenia aktuálneho učiva.

„Geografiu som vždy považovala za nudnú, ale keď kreslí mapy, každá hodina je hneď živšia,“ uviedla žiačka Li Yedan. „Sledovanie tohto procesu je ako cestovanie okolo sveta. Ukázal nám, aká zaujímavá môže byť geografia,“ dodáva jedna zo 60 žiačok, ktoré Wang vyučuje.

Ku kresleniu máp na tabuľu Wanga inšpiroval učiteľ zo základnej školy. Kým u neho išlo o nepresné machule, Wang svoju techniku doviedol do dokonalosti.

„Myslím si, že kreslenie máp je priamy a atratktívnejší spôsob, ako zaujať žiakov na hodine. Upúta to ich pozornosť a vedie to k väčšiemu záujmu o učivo. Takto majú z hodiny radosť,“ uviedol Wang, ktorý sa vo svojom umení neustále zdokonaľuje. Každý deň trávi čas nad glóbusom a mapami, aby svoje zručnosti vylepšil.

„Stále veľa trénujem a porovnávam svoje kresby s pôvodnými mapami, aby boli precízne,“ prezradil učiteľ.

Žiaci si inovatívny pristup, ktorý im dovoľuje vydať sa na cestu okolo sveta, pochvaľujú a výtvarný talent učiteľa nezriedka odmenia aj potleskom.

www.dailymail.co.uk

K téme

9 vecí, ktoré nikdy nehovorte svojmu dieťaťu o jedle Nemáte radi zeleninu? Môže za to genetika!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.