Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
A sob 2018 10.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
10. apríla 2018 Tipy redakcie od DamskaJazda.skSITA

OCENENIA RUNNING GALA ZA ROK 2017 SÚ ROZDANÉ, NAJLEPŠÍ MARATÓNEC JE TIBOR SAHAJDA

V predvečer 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon odovzdali organizátori z agentúry Be Cool výročné ocenenia Running Gala za rok 2017 v bezmála dvoch desiatkach rôznych kategórií.

Ocenenie pre najlepšieho maratónca roka si od predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa ČSOB Daniela Kollára prevzal Tibor Sahajda, ktorý si na MMM 2017 v Košiciach vo svojom treťom maratóne v živote výrazne zlepšil osobný rekord na 2:18:44 h a splnil limit na ME 2018 v Berlíne. Najrýchlejší ženský maratónsky výkon v roku 2017 dosiahla Katarína Jánošíková2:50:05. V USA žijúca a pracujúca Liptáčka obsadila vlani na prestížnom Newyorskom maratóne v kategórii 35 až 39-ročných žien časom 2:50:05 h výbornú tretiu priečku a celkovo dobehla zo žien na 34. mieste ako deviata z Európaniek.

20180408 140919 dsc_3731.jpg

Ocenenia pre najlepších polmaratóncov získali Boris Csiba, ktorý si aj na „staré kolená“ v 37 rokoch dokázal zlepšiť osobný rekord v Prahe na 1:08:22 h o 18 sekúnd, a v Rakúsku žijúca Slovenka Silvia Schwaiger (v októbri triumfovala v Innsbrucku za 1:19:15 h).

Najrýchlejší bežec roka na 10 km na ceste je Tibor Sahajda, ktorý sa na košických pretekoch Wizz Air Košice Runway Run v apríli po tréningovom kempe v Keni zlepšil na 30:17 min. Najlepší ženský čas na tejto trati dosiahla Petra Fašungová, ktorá tradičnú Majcichovskú deasiatku vyhrala za 35:41 min.

A sob 2018 22.jpg
reklama:

Ocenenie „Talent roka“ si v hlasovaní bežeckých trénerov a zástupcov klubov združených v SAZ vybojoval 16-ročný Andrej Paulíny z AK ZŤS Martin, ktorý na Európskom olympijskom festivale (EYOF) v Györi získal v behu na 1500 m bronzovú medailu.

Za „Bojovníkov roka“ vyhlásili triatlonového špecialistu Richarda VarguZuzanu Durcovú. Jedenásty z OH v Riu 2016 si toto ocenenie vybojoval za bronz na majstrovstvách SR v krose, čo mu zabezpečilo aj miesto v tíme pre ME v Šamoríne, kde sa od začiatku pustil odvážne do boja so súpermi a v úvode sa držal v prvej desiatke. Napokon skončil druhý najlepší z našich za Tiborom Sahajdom. Durcová, študentka veteriny v Košiciach, si na júlových ME do 23 rokov v Bydgoszczi utvorila na 10 000 m na dráhe osobný rekord 36:28,92 min.

Ocenenie od SAZ v kategórii „Organizátor – rozhodca – dobrovoľník“ získali traja vzácni muži. Čerstvý sedemdesiatnik Štefan Daňo si ho prebral od prezidenta SAZ Petra Korčoka za dlhoročnú aktívnu prácu v prospech rozvoja slovenskej atletiky v oblasti organizovania masových behov, predovšetkým Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, najstaršieho maratónu v Európe. V rokoch 1989 až 2016 bol predseda organizačného výboru MMM.

reklama:

Ďalší ocenení v tejto kategórii získali Jaroslav Lieskovský, od 80. rokov minulého storočia organizátor, propagátor a spíker na masových behoch najmä v západoslovenskom regióne, a  Peter Blaho za dlhoročnú aktívnu prácu pri organizovaní Národného behu Devín – Bratislava (vlani 70. ročník), najstaršieho atletického podujatia na Slovensku. Bol dlhoročný člen organizačného výboru „Devína“ a prispel k udržaniu podujatia najmä v krízových rokoch, keď pretekom hrozil zánik.

 

RUNNING GALA  PREHĽAD OCENENÝCH ZA ROK 2017

reklama:

Bežec roka – horský beh do 42 km: BORIS KOTMAN

Bežkyňa roka – horský beh do 50 km: MARTINA ČIBOVÁ

Najrýchlejší bežec roka – maratón: TIBOR SAHAJDA

reklama:

Najrýchlejšia bežkyňa roka – maratón: KATARÍNA JÁNOŠÍKOVÁ

Najrýchlejší bežec roka – polmaratón: BORIS CSIBA

Najrýchlejšia bežkyňa roka – polmaratón: SILVIA SCHWAIGER

reklama:

Najrýchlejší bežec roka – 10 km: TIBOR SAHAJDA

Najrýchlejšia bežkyňa roka – 10 km: PETRA FAŠUNGOVÁ

Najaktívnejší bežec roka: LADISLAV MARAS

reklama:

Najaktívnejšia bežkyňa roka: MARTINA KOLIBÁROVÁ

Talent roka: ANDREJ PAULÍNY

Bojovník roka: RICHARD VARGA

reklama:

Bojovníčka roka: ZUZANA DURCOVÁ

Bežecká rodina roka: RODINA VARGOVÁ (mama, dve dcéry a dvaja vnuci)

Bežecké podujatie roka do 1000 účastníkov: Svätoštefanský beh v Tvrdošovciach

reklama:

Bežecké podujatie roka nad 1000 účastníkov: dm ženský beh v Bratislave

Bežecká komunita roka: Sanasport Runners Bratislava

Bežecký príbeh roka: Od tmavých uličiek až na stupeň víťazov

reklama:

Ocenenie pre organizátora, rozhodcu alebo dobrovoľníka: PETER BLAHO, ŠTEFAN DAŇO, JAROSLAV LIESKOVSKÝ

reklama:

Odporúčané

K téme

ČSOB Bratislava Marathon 2020 sa napokon uskutoční vo virtuálnej podobe ČSOB BRATISLAVA MARATHON opäť láka, detské behy a polmaratónska štafeta už vypredané, polmaratónci aj o tituly majstrov Slovenska

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.