Ochranné a liečivé kamene podľa znamení zverokruhu I.

Farebné krištály

Veľa prírodných kameňov disponuje ochrannou a liečivou funkciou. Ľudia sa nimi najprv zdobili, no neskôr zistili, že ich nielen krášlia, ale aj chránia a pomáhajú im. Prečítajte si popis kameňov podľa znamenia zverokruhu a ich pozitívne účinky na zdravie.

Polodrahokamy podľa znamenia zverokruhu:

 • Baran je znamenie Ohňa, vládne mu Mars a rodné kamene sú rubín a diamant.
 • Býk je znamenie Zeme, vládne mu Venuša a jeho rodné kamene sú smaragd a topás.
 • Blíženci sú znamenie Vzduchu, vládne im Merkúr a ich rodné kamene sú turmalín a achát.
 • Rak je znamenie Vody, vládne mu Mesiac a jeho rodné „kamene” sú adulár a perla.
 • Lev je znamenie Ohňa, vládne mu Slnko a jeho rodné kamene sú Tigrie alebo Mačacie oko a rubín.
 • Panna je znamenie Zeme, vládne jej Merkúr a jej rodné kamene sú peridot/olivín a sardonyx.

Magický kameň si môžete zaobstarať napríklad v ezoterickom obchode a jednoducho ho nosiť vo vrecku alebo kabelke ako talizman. Je len na vás a vašej intuícii, ktorý z nich si vyberiete.

Čítajte aj: Bojujte s rakovinou aj vďaka zelenine

 • Diamant lieči zelený očný zákal, rozjasňuje zrak a blahodarne pôsobí aj na mozog. Pomáha liečiť alergie a chronické problémy. Obnovuje rovnováhu metabolizmu.
 • Rubín zrýchľuje proces uzdravenia. Obsahuje chróm a preto sa používa pri obnovení rovnováhy cukru v krvi (napr. pri cukrovke). Pomáha chudnúť a vylepšuje látkovú výmenu organizmu. Posilňuje činnosť srdca a zvyšuje sexuálnu energiu. Používa sa pri infekciách a teplotách. Aktivuje pečeň. Má priam zázračný účinok na krv a posilňuje aj kostnú dreň. Ženám pomáha regulovať menštruáciu a spríjemňuje obdobie menopauzy.
 • Topás upevňuje zdravie, pomáha tráveniu, dokáže bojovať s anorexiou, navracia chuť k jedlu, posilňuje nervy a stimuluje správne fungovanie metabolizmu.
Žena s výraznými šperkami na ruke a uchu
shutterstock.com
 • Smaragd posilňuje srdce a imunitný systém, pomáha pri bolestiach hlavy, chrbtice, epilepsii, znižuje krvný tlak a zlepšuje zrak. Má pozitívne účinky pri infekčných chorobách ako chrípka, angína, hnačky, otravy.
 • Achát dodáva silu, energiu a zvyšuje sebavedomie. Zlepšuje pamäť a koncentráciu. Lieči nespavosť a prináša príjemné sny. Posilňuje zrak. Pomáha pri problémoch s pokožkou a trávením. Veľakrát sa odporúča ľuďom s rakovinou.
 • Turmalín pomáha pri ochoreniach pľúc, bronchitíde a poruchách štítnej žľazy. Posilňuje imunitný systém, krvný obeh, pozitívne vplýva na redukciu tuku a reguláciu vody v tele. Je prospešný pri virózach, pomáha pri chudokrvnosti, zápale spojiviek, uľahčuje pôrod a podporuje budovanie svalov.
 • Adulár mesačný kameň je veľmi vhodný pre ženy. Zmierňuje stres, emocionálne napätie a výkyvy. Podporuje cítenie a výrazne zlepšuje našu vnímavosť. Vyrovnáva hormonálne nerovnováhy a zmierňuje menštruačné problémy. Redukuje nadbytočnú vodu v organizme.
 • Perly pozitívne ovplyvňujú stavbu kostí a zubov, posilňujú nervový systém, zabraňujú svalovej únave a svalovým kŕčom, ochraňujú pokožku pred spálením. Zmierňujú horúčky, upravovať tráviace problémy a znižovať citlivosť voči alergénom.

Čítajte aj: Elixír zdravia- zázvor: Poznáte jeho 9 zázračných účinkov?

 • Tigrie oko zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Podporuje zdravie. Lieči zrak a pomáha pri náprave zlomených kostí. Vyrovnáva činnosť oboch mozgových hemisfér. Je mimoriadne účinný pri liečbe mentálnej nerovnováhy a poruchách osobnosti.
 • Olivín je nápomocný pri liečení ženských chorôb a problémov, odstraňuje toxické látky z tela. Podporuje trávenie, funkciu sleziny, pomáha pri zápche a zápale čriev. Je vhodný pri poruchách ženskej sexuality, DNE, reumatizme a zápale kĺbov.
 • Sardonyx dodáva vitalitu, posilňuje koncentráciu a logické myslenie. Voda zo Sardonyxu pomáha pri ekzémoch a iných kožných ochoreniach. Mierni depresie a posilňuje imunitný systém, krvný obeh, látkovú výmenu a tráviaci trakt. Pomáha pri nespavosti a reumatických bolestiach.

Ochranné a liečivé kamene podľa znamení zverokruhu II.

Čistenie a nabíjanie

Ak si vyberiete kameň, nezabudnite si ho očistiť aspoň 4 minúty pod vlažnou tečúcou vodou. Vhodné je tiež kameň „vykúpať“ v slanej vode. Nechajte ho tam celú noc. Po očistení si nezabudnite svoj kameň dobiť. Niektoré ochranné a liečivé kamene milujú slnečné žiarenie, preto ich nechajte nabiť sa na priamom slnku. Svoju liečivú energiu nadobudnú aj z búrky a dažďa. Stačí, ak ich počas búrky vyložíte von.

Liečivá moc

Liečivé drahokamy využívame aj priložením na choré miesto. Málokto vie, že kameň môžeme vložiť na určitý čas do vody, potom ho vybrať a vodu vypiť. Krištáľ vodu očistí od všetkých negatívnych prvkov. Kamene nám pomáhajú aj v kanceláriách a domácnostiach, kde odstraňujú elektromagnetický smog a zlé geopatogénne zóny.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk