Očista organizmu podľa celebrít

Top 10 najmocnejších celebrít podľa magazínu Forbes
Oprah Winfrey - 82 miliónov dolárov SITA/AP

Ako to robia známe krásky, že stále vyzerajú sviežo a fit? V tomto jarnom období si totiž doprajú generálne upratovanie organizmu.

Známe celebrity vyzerajú o desať rokov mladšie, než tvrdí ich rodný list. Čo je za tým? Okrem iného je to aj preto, že si občas doprajú očistnú kúru. Aké sú ich detoxikačné triky? Prezradíme vám niektoré z nich.

Olivia Wilde – verí starovekému ázijskému nápoju pripravenému z kombuchy. Táto súčasť tradičnej východnej medicíny býva niekedy zjednodušene označovaná za hubu. V skutočnosti ide o spoločenstvo prirodzene žijúcich mikroorganizmov a kvasiniek. Obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Pomáha pri liečbe zápalov, cukrovky, kožných chorôb, tráviacich ťažkostí, proti migréne či menštruačných bolestiach. Z hľadiska očisty je zaujímavá najmä kyselina glukurónová, ktorá dokáže na seba naviazať rôzne toxíny.

Kylie Minogue – realizuje detoxikáciu nasledovným spôsobom. Zhruba počas dvoch mesiacov si odpustí biele pečivo, ryžu i zemiaky.

Kim Alexis – päťdesiattriročná modelka a herečka si tiež pravidelne dopraje očistnú kúru. Nechá si poradiť od výživovej poradkyne hollywoodskych celebrít Christine Avanti, ktorá radí do jedálnička zaradiť dvakrát denne nejakú potravinu prečisťujúcu pečeň. Podľa nej sú to napríklad tieto potraviny: granátové jablko, brokolica, jahody, či čučoriedky.

Prečítajte si aj: Tri veľké mýty vo výžive

Jessica Simpson – herečka a speváčka dobre vie, že základom zdravého detoxu je vzorný pitný režim. Preto každé ráno popíja pu-erh, ktorý z organizmu vyženie jedy. Je to čierny čaj, ktorý pri spracovaní podrobili ešte jednej oxidácii. Účinky tohto nápoja poznali už starí čínski cisári. Pripisujú sa mu tiež vlastnosti prírodného antibiotika a vynikajúceho pomocníka pri zhadzovaní kíl. Kúra spočíva v popíjaní troch šálok denne.

Oprah Winfrey – populárna moderátorka občas podstúpi trojtýždňovú detoxikáciu vo vegánskom štýle. Počas nej jej jedálny lístok nepozná kofeín, cukor, alkohol, živočíšne produkty a dokonca i lepok. Táto diéta vychádza z bestselleru poradkyne ohľadom zdravého životného štýlu Kathy Freston, ktorá odporúča aspoň dočasne nejesť mäso, mliečne výrobky a med.

Padma Lakshmi – moderátorka a autorka kuchárskych kníh počas očistnej kúry vypustí z jedálnička alkohol, červené mäso, biely cukor a syr. Indická kráska využíva múdrosť tradičnej ájurvédskej medicíny „Pančakarma“, ktorá pochádza z jej rodnej krajiny. Pančakarma vychádza z predpokladu, že v našom organizme sa zhromažďujú toxíny a v našej mysli zasa negatívne myšlienky a strachy. Od oboch sa môžeme očistiť spoločným pôsobením mnohých procedúr, ktoré sa sústreďujú na prečistenie hlavy, nosa, čriev a žalúdka. Indická kúra určite nezabúda ani na dušu, ktorú majú posilniť a upevniť meditačné a dychové cvičenia.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk