Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odovzdnie výťažku z Plesu v opere
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marián Chudovský – generálny riaditeľ SND a člen Čestného plesového výboru, Andrea Cocherová – riaditeľka Plesu v opere, Ľubica Kaiserová – predsedníčka oz malíček, Pavol Lančarič – generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko relations.sk
27. januára 2014 ŠoubizDomáci šoubiznis od SITASITA Diskusia()

Odovzdali výťažok z Plesu v opere

Suma 239 226 eur poputuje na konto občianskeho združenia malíček, ktoré ju prerozdelí medzi šesť slovenských perinatologických centier.

Zástupcovia Plesu v opere odovzdali dnes v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda výťažok z podujatia v hodnote 239 226 eur občianskemu združeniu malíček.

To sumu následne prerozdelí medzi šesť slovenských perinatologických centier, ktoré sa zameriavajú na lekársku starostlivosť o predčasne narodené deti.

Centrá v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Martine, Nových Zámkoch a Prešove budú môcť vďaka finančnému príspevku skvalitniť a vylepšiť technické vybavenie.

Doteraz najvyššiu sumu, ktorú sa podarilo vyzbierať na 14. ročníku Plesu v opere, tvorili peniaze z predaja vstupeniek, z dražby červených šiat od slovenských módnych návrhárov a dobrovoľné príspevky, ktoré darovali účastníci podujatia nad rámec určených poplatkov za vstupenku.

Ako odznelo na dnešnej tlačovej konferencii, priemerný pár, ktorý sa na plese zúčastnil, prispel o 60 percent viac ako musel.

Ples v opere, ktorý patrí medzi najväčšie slovenské podujatia, pomohol finančným príspevkom už po piaty raz. V minulosti smerovala finančná pomoc napríklad do Detského kardiocentra či projektu Kultúra bez bariér. Ako uviedla riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová, pre organizátorov nie je jednoduché rozhodnúť, kam vyzbierané peniaze nasmerujú.

Tohtoročné podujatie sa zameralo na predčasne narodené deti, ktorých sa na Slovensku rodí približne 5000 ročne. Pre túto oblasť sa podľa Cocherovej rozhodli aj preto, že je v súčasnosti tak trochu mimo pozornosti.

Orgány takýchto bábätiek sú nezrelé, bez pomoci častokrát nedokážu prijímať potravu či dýchať, veď vážia často menej ako 700 gramov. Následky predčasného narodenia ich môžu sprevádzať celý život. Vďaka získaným financiám sa zvýši šanca na to, aby svoj život počas dospievania a v dospelosti žili lepšie a kvalitnejšie,“ uviedla Ľubica Kaiserová z občianskeho združenia malíček.

Deti sú naša budúcnosť. Mať zdravé dieťa je snom každého rodiča. Je to veľmi dôležitá oblasť našej budúcnosti,“ dodala Kaiserová.

Odovzdanie výťažku z Plesu v opere
Marián Chudovský – generálny riaditeľ SND a člen Čestného plesového výboru, Peter Krcho (perinatologické centrum Košice), Milada Mošková (perinatologické centrum Banská Bystrica), Mirko Zibolen (perinatologické centrum Martin), Andrea Cocherová – riaditeľka Plesu v opere, Ľubica Kaiserová – predsedníčka oz malíček, Darina Chovancová (perinatologické centrum Bratislava), Kamila Demová (perinatologické centrum Nové Zámky), Pavol Lančarič – generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovenskorelations.sk

Zástupcovia šiestich perinatologických centier si na tlačovej konferencii prevzali aj darček v podobe autorskej grafiky od výtvarníčky Ivety Ledererovej s názvom Blíženci.

Spolu so symbolickým šekom im ho odovzdali generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko a člen Čestného plesového výboru Pavol Lančarič a Andrea Cocherová.

Je to pre nás obrazné vyjadrenie ľudskej opory, ktorú môže dávať každý z nás. Ples v opere svojim dobročinným poslaním napĺňa práve takýto pocit ľudskej spolupatričnosti a blízkosti chápania potreby pomoci druhým,“ vyjadrila sa Cocherová.

K téme

Pozrite si, ako sa obliekli celebrity na Ples v opere Operná diva si z jubilejného dobročinného Plesu v opere odniesla originálnu pamiatku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.