Odpustenie – priepustka k vnútornej slobode a duchovnému rastu!

Ruky, odpustenie, priateľstvo, opora, podanie rúk

Odpustiť je šľachetné, morálne, dobré, znakom silnej osobnosti … tak nejako nás to učia. Čo však urobiť, keď stará krivda stále bolí, schováva sa v každom našom JA a vyjde na povrch v najnevhodnejšom okamihu, aj keď sa snažíme zmeniť a myslieť pozitívne?

Stalo sa. Nemôžete tomu uveriť. Neviete čo urobiť  a krivda neustáva. Nastáva vnútorné trápenie, potlačenie emócií alebo emocionálny výbuch, nekonečné obviňovanie, dookola rozoberanie s priateľmi, a hlavne pálčivá bolesť a pocit, že niekto vám ublížil. Čo teraz? Všetky knižky o pozitívnom myslení by ste najradšej hodili za hlavu.

Neodpustenie a pocit „zaslúženej“ krivdy vychádza z predpokladu, že boli porušené isté dôležité princípy a my sa teda musíme, vlastne je našou povinnosťou cítiť sa zle, ukrivdene a nešťastne. Zároveň máme pocit, že nemôžeme len tak zabudnúť, lebo by sa to druhej strane prepieklo tak ľahko! Prípadne by sa druhá strana nepoučila, neprišlo by k zadosťučineniu a vlastne je dôležité chybu už nezopakovať, čiže nastane ideálny čas na to, aby sme sa voči danej osobe alebo veci uzatvorili a boli opatrní.

Stisk ruky, ruky, priateľstvo, láska, partnerstvo
Thinkstock

Dôležité tajomstvo, ktoré sa skrýva v jedle

Zvyčajne to v živote funguje tak, že si najskôr nájdeme v okolí niekoho, kto má veľa vlastností, ktoré vlastne u seba nemáme radi, a v hĺbke duše sa za ne môžeme až hanbiť a trápiť. Po istej dobe začneme danú osobu kritizovať,  odsudzujeme tieto vlastnosti, a zrazu nevieme že sú aj naše. Začíname sa v danej situácii zamotávať, nastáva obviňovanie druhého, a často neskôr aj seba samého, a tak dochádza k strate energie. Zamedzíme tak možnosti situáciu pochopiť a vyriešiť. Zasekneme sa na polceste a ostávame stagnovať. Jednak je konflikt na svete, ale zároveň sa začína pomaly, ale isto zapisovať do našej duše ďalší vzorec.

Odpustiť neznamená súhlasiť s konaním druhého človeka, ani zobrať mu zodpovednosť za jeho čin. Odpustenie je však pre našu dušu darom oslobodenia sa.  Je to krok k vyriešeniu situácie a jej opusteniu. Nemôžete sa však len tak mentálne rozhodnúť a odpustiť, pretože vaše JA sa bude búriť.

Vedomie obete je návyk našej mysle, pri ktorom sa neustále vidíme ako bezmocní a odovzdávame energiu pomyslenej modle, ako aj zodpovednosť za svoje konanie a svoj život. Vkladáme jej do rúk zodpovednosť za to, ako sa cítime, ako sa nám život odvíja a čo sa nám darí alebo nie. Mnohokrát isté dôležité princípy sú dané iba našou výchovou, skúsenosťami, očakávaním toho ako by situácie mali vyzerať, alebo karmickou zodpovednosťou z minulého života. Z hľadiska vyššieho princípu našej duše je všetko tak ako má byť – prebieha „iba“ karmická výchova. Lenže nás to teraz trápi…

Smútok, samota, tragédia, žiaľ, slzy, trápenie, žena, smrť
Thinkstock

Takto skoncujete s chorobami

Proces odpustenia znamená vzdať sa potreby trestať seba, druhého a celé okolie. Znamená to opustiť nenávisť, krivdu, vinu a hanbu sebe a druhému človeku, a nahradiť ju láskavosťou, súcitom a milosťou. Znamená to pochopiť, prečo sa situácia stala a nájsť v nej pre seba poučenie. Je potrebných niekoľko krokov na to, aby mohlo skutočne prebehnúť a vám sa mohlo uľaviť na duši.

Urobte prvý krok – dovoľte si hnevať sa!

Znie to zvláštne, ale pokiaľ nedovolíte svojmu ja prejaviť sa a „vypustiť paru“ bude stále robiť scény v podobe hystérie, plaču, bolesti, prehnaného nakupovania, striedania partnerov a nekonečného pýtania sa prečo. Vezmite si papier a pero a vykričte sa, napíšte všetko čo vás bolí, trápi a sužuje. POZOR – nikdy neodošlite list dotyčnej osobe. Ublížite, zraníte, zničíte vzťah, skazíte si šance na opravu, a zväčša to druhá strana nepochopí. Nakoniec, sú to vaše pocity a druhá strana môže mať na to iný názor alebo práve teraz niekde píše svoj prvý list odpustenia vám.

Alexandra Bikárová
Alexandra Bikárová (prvá zľava) so zakladateľkou anjelskej terapie Doreen Virtue Archív AB

Alexandra Bikárová (31 r), spolumajiteľka Sanny Beauty Estetic Centrum a zakladateľka Školy ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY, žije v Bratislave viac ako desať rokov a pochádza z východného Slovenska. Krok smerom k anjelskej terapii, k jej štúdiu, kurzom a praxi, približne pred 12 rokmi sprevádzal sled tragických osobných životných udalostí. Rozhodnutie nájsť znova vnútorný pokoj prostredníctvom meditácie a komunikácie s anjelmi však otvorilo dlho potláčaný prirodzený dar jasnovidectva a nasledovalo niekoľkoročné venovanie sa práci s anjelskými kartami, tarotom, cigánskymi kartami a kyvadlom, práca s odblokovaním minulých životov a liečenie duše prostredníctvom kryštálov, anjelov a mandal. Prácu na osobnom rozvoji doplnilo niekoľko medzinárodných certifikátov anjelskej terapie od Doreen Virtue, Phd., Charlesa Virtue a Tiny Marie Daily, či Inny Segal. Svoj dar, skúsenosti a vedomosti zúžitkovala pri publikovaní článkov na tému ezoteriky a pozitívneho myslenia, pre vytváranie blokov v rádiu a televízii na témy osudu, veštenia anjelov a vnútorných príčin chorôb. Má za sebou organizovanie niekoľkých ročníkov Ezoterického festivalu Anjeli a VY a programu Anjeli, Víly a mandaly pre deti v materských škôlkach. V súčastnosti sa popri vedení Sanny Centru krásy, venuje individuálnym anjelskym sedeniam a skupinovým kurzom anjelskej terapie v Škole ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk