One Direction chcú spoluprácu s Pharrellom Williamsom

One Direction
One Direction SITA/AP

Formácia v súčasnosti pripravuje nové skladby na očakávaný štvrtý album.

Britsko-írska skupina One Direction by rada spolupracovala s americkým producentom, rapperom a spevákom Pharrellom Williamsom. Členovia formácie svoje plány so spoluautorom hitov ako Blurred Lines Robina Thickea či Get Lucky francúzskeho dua Daft Punk prezradili v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Capital London.

„Môžem potvrdiť, že sa priatelíme,“ uviedol Liam Payne, ktorého doplnil kolega Niall Horan. „Píšeme veci na nový album a dúfame, že Pharrell s nami bude pracovať, ak to Liam bude chcieť. Urobíme si výlet do Ameriky za pánom Pharrellom Williamsom a napíšeme spolu niečo,“ dodal. Payne tiež prezradil, že skupina pracuje na dvanástich skladbách, ktoré by sa mali nachádzať na ich očakávanom štvrtom albume.

Formácia One Direction, ktorú okrem spomínaných členov tvoria aj Louis Tomlinson, Harry Styles a Zayn Malik, sa preslávila v speváckej súťaži The X Factor, kde v roku 2010 skončila na tretej priečke. Po šou s nimi vydavateľstvo Syco Music podpísalo kontrakt na dva milióny libier a pätica sa stala fenoménom.

Ako prvej formácii z Veľkej Británie sa im podarilo po úvodnom týždni predaja debutového albumu Up All Night (2011) dostať na čelo amerického rebríčka Billboard 200. V britskom albumovom rebríčku debutovali na druhej priečke. Ich druhá štúdiovka Take Me Home vyšla v novembri 2012 a ovládla britský aj americký albumový rebríček.

Rovnaký úspech sa im podarilo dosiahnuť aj s tretím albumom Midnight Memories, ktorý vyšiel vlani v novembri. Na konte majú množstvo cien. Počas nedávneho udeľovania prestížnych Brit Awards získali sošku v kategórii Britské video roka a druhý rok po sebe im udelili cenu aj za globálny úspech.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk