Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bolesť v ramenách, zdravie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
1. apríla 2016 ZdravieDomáci lekár od DamskaJazda.skSITA

ONLINE PORADŇA: Skutočná príčina chronickej bolesti v ramenách

Čo všetko sa môže skrývať za kalcifikátmi v ramenách? Prinášame vám ďalší problém čitateľky.

Otázka:

Dobrý deň. Môj zdravotný problém začal asi pred 12 rokmi. Bolesti pravého ramena boli už neznesiteľné a vyhľadala som druhého lekára, ktorý ma ihneď operoval pre kalcifikáty v ramene. Po roku mi opäť rameno operovali – ,,lézia,,. V apríli minulého roku som však absolvovala tretiu operáciu, to som už mala odtrhnutú šľachu bicepsu, i keď si dávam na ruky veľký pozor. Konečne sa to dúfam podarilo zoperovať. Ruka tak netrpne, nebolí, no  som objednaná na operáciu druhého ramena, kde mi tiež lekár zistil natrhnuté šľachy. Operácie  sa už bojím. Neviem, ako to všetko dopadne… Každopádne nie som rozhodnutá na ňu ísť. Rada by som Vás poprosila o pomoc, radu, čo ďalej… 

Odpovedá Inka Nemezis

reklama:

Problémy s ramenami cítim vo vašom prípade ako stuhnutosť, bezmocnosť, strach zo zmeny alebo nových vecí (nie vo všetkých ohľadoch). Do ramien si ukladáte stres, bolesť, obmedzovanie alebo hnev na nejakého muža vo vašom živote. Cítite sa byť kontrolovaná, neslobodná. Medzi prstami vám utekajú skvelé možnosti, a to len preto, že sa priveľmi zaoberáte možno drobnými problémami, ktoré si zvýšenú pozornosť nevyžadujú. Cítim vo vašej energii niečo ako perfekcionizmus v určitom smere. Snažíte sa pomôcť iným tak, že preberáte ich starosti na vaše ramená. Niekedy nevedome. Je dobré si uvedomiť, že všetkým nevyhoviete, tak sa o to ani nepokúšajte. Máte životné číslo 8 – čo je veľmi silné číslo. Nesie so sebou možnosť dosiahnuť veľký úspech, je však nutné nájsť rovnováhu medzi materiálnym a duchovným svetom, pretože rovnováha je pre vás veľmi dôležitá. Od vašich tohoročných narodenín do budúcich narodenín ste v osobnej ročnej vibrácii čísla tri – to znamená, že vaša mentálna úroveň ja na vrchole. Máte vhodný čas na pochopenie veľa vecí – hlavne vo vašom živote. Môžu sa vám vrátiť do života ľudia z minulosti, s ktorými nemáte vyriešené nejaké záležitosti.

V prípade ďalších otázok – nech sa páči, kontaktujte ma: tichemiesto.wordpress.com/kontakt.

Odpovedá Tina Topi

reklama:

Dobrý deň, akurát máte pred sebou dva roky plné hojnosti a práce, 2017 k tomu pribudne aj zbieranie nových informácii, učenie sa. Momentálne je vašou lekciou naučiť sa urobiť dobré základy a rezervy pri naštartovaných projektoch (či už rodinných, alebo pracovných), odkladať si vždy tretinu pre horšie časy. Vaše zdravotné problémy nastali presne v roku zmeny vašej životnej úlohy. Predtým ste sa potrebovali naučiť uskutočňovať nápady a plány. Od roku 2004 je vašou úlohou učiť sa na základe opakovaných životných lekcií. Pozrite sa, kde sa u vás vyskytuje problém so zodpovednosťou. Či si neberiete príliš veľa na seba a ramená na to poukazujú. Úlohou vašej duše je pomáhať iným, ale nezabudnite pri tom na seba. Zodpovednosť sa prejavuje aj vtedy, keď v časoch pádu dokážete nájsť dôveru a optimizmus (tu vám pomôžu aj tie dobré základy a usporená tretina). Využite tieto dva-tri roky pre sebarozvoj a sebaliečenie. U vás vnímam ešte energiu odkladania vecí, možno situácií. Je možné, že sa nechcete niečím príliš zaoberať a najradšej by ste to odsunuli od seba? Skúste nájsť v sebe dôveru a silu na spracovanie aj nepríjemnejšieho. Potrebný pokoj a optimizmus pre to máte, aj keď vás možno sprevádza pocit, že ešte niečo chýba. Pustite sa do toho. Držím vám palce.

V prípade ďalších otázok a hlbšieho rozboru kontakt nájdete na www.cestaksebe.com.

Ak potrebujete požiadať o pomoc Inku Nemezis alebo Tinu Topi, napíšte nám na mail [email protected] Do správy okrem otázky ohľadom problému uveďte váš dátum narodenia a meno. Redakcia potom zverejní iba odpoveď, v ktorej sa dátum ani vaše meno nebude uvádzať.  Na záver treba však dodať, že zverejnené rady nenahrádzajú odbornú konzultáciu u lekára.

reklama:

Odporúčané

K téme

ONLINE PORADŇA: Hrčky v prsníku ONLINE PORADŇA odpovedá na vaše problémy: Žlčník a úmorné sny

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.