Opatrovateľ vyhral 8 miliónov, práce v starobinci sa nevzdal

Opatrovateľ vyhral 8 miliónov, práce v starobinci sa nevzdal
www.dailymail.co.uk

V sobotu sa z neho stal milionár, v nedeľu opäť vstal o piatej ráno, aby sa mohol venovať pacientom v domove dôchodcov. Čerstvý majiteľ ôsmich miliónov libier je sám blízko dôchodkového veku, výpoveď sa však podať nechystá.

Ron Elliot, 67-ročný opatrovateľ z Anglicka, uplynulú sobotu vyhral v lotérii osem miliónov libier. V nedeľu si nastavil budík na piatu hodinu ráno a spokojne odišiel do práce v domove dôchodcov v Surrey. „Seniori ma potrebujú,“ vysvetlil bez váhania.

[captionid=“attachment_46500″align=“alignright“width=“640″]
Opatrovateľvyhral8miliónov,prácevstarobincisanevzdal
www.dailymail.co.uk

www.dailymail.co.uk[/caption]Opatrovateľ, z ktorého sa cez noc stal milionár, si tiket do miestnej lotérie Lucky Dip kúpil vo svojom obľúbenom novinovom stánku cestou do práce. O výhre sa dozvedel pri sledovaní televízie, o tom, že ide o čiastku 7 959 312 libier, však netušil. „Zistil som to až na druhý deň,“ uviedol Angličan.

Svojej práce sa aj napriek rozprávkovej výhre vzdať nechce. „Keďže pracujem so starými ľuďmi, ktorí sa na mňa spoliehajú, nemôžem si len tak zobrať voľno. Polovica mojich pacientov je pripútaná na lôžko, mnohí majú demenciu a trpia stratou pamäte. Je im jedno, že som vyhral v lotérii, stále potrebujú starostlivosť,“ vysvetlil Elliot, ktorý mesačne zarába okolo 1200 libier.

Muž, ktorého manželka len rok po svadbe počas autonehody prišla o život, žije už 40 rokov sám. Pre problémy starých ľudí má veľké pochopenie. „Moja práca mi prináša radosť. Som v pozícii, kedy by som mohol dať výpoveď, ale chcem v nej pokračovať.“

Výherca, ktorý zdieľa byt s podnájomníkom, plánuje peniaze použiť na stavbu domu, rád by išiel aj na výlet do Indonézie. Nezabúda ani na seniorov vo Wallingtone, pre ktorých chce usporiadať vianočný večierok plný darčekov. „Bol by som rád, keby mali pekné Vianoce. Dúfam, že niečo zorganizujeme,“ uviedol čerstvý milionár.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk