Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Citrón, prostriedky na čistenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
26. mája 2019 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skfithacker.ru

Oplatí sa vedieť. Nemiešajte tieto domáce produkty, môžu vám vážne poškodiť zdravie!

Kombinácia niektorých prípravkov či potravín môže byť veľmi nebezpečná.

Bežne ich používame či už ako prísady v kuchyni alebo prípravky na čistenie. No vedeli ste, že niekedy môžu byť pre nás nebezpečné? Môže za to skutočnosť, že v niektorých prípadoch ich zmiešaním vznikajú nebezpečné plyny, ktoré škodia nášmu zdraviu.

Chlórové bielidlo a ocot

Ocot alebo akákoľvek iná kyselina je pri zmiešaní s chlórom veľmi nebezpečná. Táto kombinácia produkuje plynný chlór.

Bielidlo a amoniak

Kombinácia týchto dvoch produktov vytvára toxické výpary – väčšinou chloramíny. Sú veľmi škodlivé pre oči a váš dýchací systém.

Ocot a sóda bikarbóna

reklama:

Aj keď táto kombinácia účinne čistí rôzne povrchy, je nebezpečná pre vaše zdravie. Sóda na pečenie reaguje s kyselinou octovou, ktorá je obsiahnutá v octe. Uvoľňuje acetát sodný, vodu a oxid uhličitý. Navyše ocot stimuluje tvorbu bublín v sóde, čo vedie k výbuchu, ak ich premiešate v niektorých uzavretých nádobách.

Izopropylalkohol a bielidlo

V skutočnosti ide o kombináciu chloroformu a kyseliny chlorovodíkovej, čo je mimoriadne nebezpečné! Mali by ste používať len bielidlo.

Peroxid vodíka a ocot

Táto kombinácia sa zvyčajne používa na čistenie. Predstavuje však riziko pre vaše zdravie, pretože táto zmes produkuje kyselinu peroctovú. Látku, ktorá môže poškodiť pokožku, oči a dýchací systém.

Dva rôzne čistiace prostriedky

reklama:

Niektorí ľudia kombinujú dva rôzne čistiace prostriedky, napríklad univerzálny čistič s čistiacim prostriedkom na podlahu. Ale každý z týchto výrobkov má svoj vlastný jedinečný cieľ a ich kombinácia môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy.

reklama:

Odporúčané

K téme

Jedálniček na chudnutie: potraviny, ktoré v ňom nesmú chýbať Smutná správa: Zomrela prvá dáma českého šansónu Hana Hegerová

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.