Opulentná kolekcia Chanel Pre-Fall 2015

Prehliadka Chanel v rakúskom Salzburgu
Benoit Peverelli/CHANEL

V rakúskom Salzburgu sa v utorok konala prehliadka najnovšej kolekcie módneho domu Chanel, v ktorej sa snúbili tyrolský štýl a rakúske tradície s opulentnými prvkami modernej doby.

Karl Lagerfeld sa nikdy neuspokojí s obyčajnou prehliadkou s mólom a modelkami. Produkcia je pre neho minimálne tak dôležitá ako samotné modely. Pozvánka sa vždy újde len niekoľkým vyvoleným, pričom o neopakovateľný zážitok je vždy postarané. Inak tomu nebolo ani v prípade jeho kolekcie Paris – Salzburg 2015. Hostí privítal v romantickom zámku z 18. storočia postavenom v štýle rokoko.

Kolekcia sa niesla v tyrolskom štýle, z farieb prevažovali červená, biela, modrá a čierna, z materiálov koža, kašmír, čipka, tvíd a perie. Najviac pozornosti návrhár venoval ikonickému saku bez límca Chanel a faktu, že samotná Coco Chanel sa pri jeho tvorbe inšpirovala uniformou výťahového poslíčka v rakúskom hoteli.

Nadčasový kúsok, ktorý je jedinečnou kombináciou mužských a ženských elementov a zároveň synonymom slobody a pohodovej elegancie, nechýbal doteraz v žiadnej kolekcii.

Romy Schneider na skúške u Coco Chanel, 1960
Botti / Stills / Gamma-Rapho

Prehliadke Métiers d’Art predchádzal krátkometrážny film režírovaný samotným Karlom Lagerfeldom, s názvom Reincarnation. Zahrali si v ňom americký hudobník Pharrell Williams a britská modelka Cara Delevingne, ktorí sa prevtelili do rakúskej cisárovnej Sissi a jej manžela cisára Františka Jozefa I.

Okrem skvostných kúskov oblečenia stoja za spomenutie aj niektoré zaujímavé fakty:

– Romy Schneider, ktorá stvárnila cisárovnú Sisi bola blízkou priateľkou a jednou z múz návrhárky Coco Chanel;

– zámok, kde sa prehliadka konala bol vskutku veľkolepým miestom obklopeným nádhernými záhradami s priamym výhľadom na jazero Leopoldskroner Weiher;

– bohato zdobené chodby zámku poslúžili ako prehliadkové mólo pre modelky;

– Karl Lagerfeld si na predvádzanie kolekcie vybral svoje obľúbené modelky, ktoré nechýbajú na žiadnej z jeho prehliadok, medzi nimi Stella Tennant, Lara Stone a Lindsay Wixson;

– módnu prehliadku uzatvorila už tradične Cara Delevenigne, ku ktorej sa pridala mladučká Kendall Jenner z klanu Kardashianovcov.

Príspevok napísala módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu Dámska jazda.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk