Originálne kabelky, ktoré všetko vidia

Kolekcia kabeliek značky Letta
Kolekcia kabeliek značky Letta letta.eu

Luxus stvorený na bežný deň. Štýlový dizajn, dokonalé vypracovanie a jedinečný detail, ktorý vyčarí úsmev na tvári. Viac o kabelkách značky Letta porozprávala dizajnérka a štylistka Nikoleta Rajnáková.

Kabelky zohrávajú významnú úlohu nielen pri definovaní celkového vzhľadu, ale i osobného štýlu ich majiteliek. Mnohokrát je to správna kabelka, ktorá dokáže z inak jednoduchých kúskov vytvoriť veľmi originálny a zaujímavý outfit. A presne takými sú kabelky od slovenskej dizajnérky žijúcej striedavo na dvoch kontinentoch.

Ako sa z bývalej modelky a zakladateľky modelingovej agentúry stane dizajnérka kabeliek?

V módnom biznise sa pohybujem už veľmi dlho, ale až v tridsiatich piatich rokoch som pochopila, kde je moje miesto. Nikdy som navrhovať netúžila. Prvý model kabelky som vytvorila pre seba a tak to celé začalo. Zrazu chceli aj moje kamarátky takú, potom ich kamarátky a už to išlo. Dlhé roky som však popri svojej práci modelingovej agentky stajlovala fotenia alebo prestajlovávala vlastné skrine či veci v nich. Myslím, že to bol prirodzený vývin. Po desiatich rokoch som pustila svoju eventovú agentúru, aby som mohla naplno kráčať za svojím snom – pracovať síce s módou, ale vybudovať svoj vlastný brand, značku Letta.

Čo miluješ na svojej práci najviac?

Tú rôznorodosť. Každý deň je iný. Niekedy sú to stretnutia s médiami či potencionálnymi kupcami pre obchody, inokedy trávim šesť hodín vo výrobe, aby som potom dve hodiny kreslila nové modely. Do toho riešim ako a kedy spustiť novú kolekciu na eshope. Nenudím sa.

Nikoleta Rajnáková
Nikoleta Rajnáková letta.eu

Kvôli svojej práci veľa cestuješ. Ako sa dá skĺbiť kariéra a osobný život, dá sa to vôbec?

Do New Yorku lietam posledných desať rokov. Posledné štyri tam však trávim viac-menej šesť mesiacov z roka. Vediem dva paralelné životy, ktoré však majú prienik v tom, čo robím. Dá sa to skĺbiť, pokiaľ máte vedľa seba človeka, ktorý má podobný životný štýl alebo ambície ako vy, to potom ide ľahko. Myslím, že raz takto budeme lietať celá rodina.

Tvoje kabelky sú praktické, no vďaka svojmu jedinečnému vzľadu a farbám nie sú asi úplne pre každého… Ako by si charakterizovala svoju ideálnu zákazníčku?

Som rada, že sa mi podarilo presne toto. Ani nechcem, aby moju kabelku nosila každá žena. Tí, ktorí ma poznajú, dokonca vedia, že niekedy aj nepredám. Letta kabelky sú luxusné a zároveň vtipné, dokáže ich nosiť len taká klientka, ktorá sa vie pobaviť sama na sebe a nepotrebuje si svoje ego posilovať už silne etablovanými značkami. Ideálne zákazníčky sú moje klientky. Je zaujímavé sledovať, kto sa ku mne dostane a kto nie, či už tu, či v zahraničí. Moje klientky sú šarmantné, rady spoznavajú nové veci, nepotrebujú chodiť v obtiahnutých kostýmčekoch na platformách. Sú to ženy, čo cestujú a kombinujú „vysokú” módu s voľne dostupnými vecami zo ZARA či H&M. Neberú sa príliš vážne.

Kolekcia kabeliek značky Letta
Kolekcia kabeliek značky Letta letta.eu

Ako vznikol nápad kabeliek s očami, ktoré všetko vidia?

Napadlo mi vytvoriť z kabeliek parťákov. Nechcela som urobiť len ďalšiu tašku. Išlo o to, dať do nej dušu. Prišlo mi vtipné dať miesto loga do kabelky oči, ktoré na vás hľadia vždy, keď ju rozopnete. Občas, keď sedíme s kamarátkou na kávičke, sedia vedľa nás dvaja farební chlpáči a „kecajú” s nami tiež.

Nikoleta Rajnáková
Nikoleta Rajnáková letta.eu

Každá žena by mala vlastniť aspoň jednu naozaj kvalitnú kabelku, ak nie viac. Akých chýb sa podľa teba najčastejšie ženy dopúšťajú pri ich kúpe?

Myslím, že stále pretrvávajúca chyba je ladiť kabelku ku topánkam, prípadne opasku. To všetko mať v lakovanej verzii kože a veľké logo na spone. Takzvaný „setík” ma vždy udivuje.

Na záver jedna osobná: Obsah kabelky dokáže veľa povedať o jej majiteľke. Čo má Nikoleta Rajnáková v tej svojej?

Súhlasím, kabelka je častokrát výpovedná skriňa o jej majiteľke. Ja kabelky striedam. Cez deň nosím veľkú shopperku Nikoletta, chlpatú Tsarinu či vyšívanú Babushku. Tým, že pracujem aj ako módna konzultantka, niekedy sa denne prezlečiem aj dvakrát a vždy vymením aj tašku. Po väčšine v nej nosím kľúče, peňaženku, malú makeupovú taštičku (často sa zabudnem alebo nestihnem ráno namaľovať) a dva-tri zošity, do ktorých si poznámkujem, keď ma čosi napadne. Alebo si do nich kreslím. Iphone mám samozrejme skoro prirastený k ruke, takže ten je v taške málokedy!

Nikoleta Rajnáková – V oblasti módy sa pohybuje od 15 rokov, keď začínala ako modelka. Neskôr na Slovensku a v Čechách založila modelingovú agentúru Elite Model Management. Istý čas pracovala aj vo vydavateľstve Stratosféra a vlastnila eventovú agentúru. Dnes je štylistkou a dizajnérkou kabeliek Letta. Žije striedavo v Bratislave a New Yorku.

Príspevok napísala módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu Dámska jazda.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk