Originálny nápad mení ovocie a zeleninu na zábavné hračky

Bezplatné doplnky zmenia ovocie a zeleninu na zábavné hračky
www.inhabitat.com

Naučiť deti jesť zeleninu a ovocie bude vďaka vtipným doplnkom z dielne francúzskych dizajnérov hračka.

Aj napriek obrovskej dávke vitamínov, minerálov a antioxidantov ovocie a zelenina väčšinou nepatria k obľúbeným potravinám najmenších stravníkov. Francúzski dizajnéri preto prišli s unikátnym nápadom, ako zdravým plodom dodať vzhľad, ktorý deti zaujme na prvý pohľad. Predstavili sadu hravých komponentov, ktorá jednoducho premení zemiaky, mrkvu, kaleráb či jablko na lietadlá, ponorky, autíčka, vrtuľníky a torpédoborce, ktoré ľahko poputujú deťom priamo do úst.

Bezplatné doplnky zmenia ovocie a zeleninu na zábavné hračky
www.inhabitat.com

Myšlienka na vtipné doplnky vznikla pred niekoľkými rokmi, keď sa španielska dizajnérka Patricia Urquiola rozhodla usporiadať workshop, pri ktorom za použitia 3D tlačiarne zrecyklovala prebytočný korok a kusy dreva hromadiace sa v jej byte. Vtedy vytvorila šikovné komponenty v podobe koliesok, krídiel a vrtúľ, ktoré sa dali pripnúť na rôzne drevené predmety a zmeniť ich na vtipné hračky. Keď jej neskôr v záhrade začala dozrievať zelenina a ovocie, rozhodla sa komponenty pripnúť aj na ne.

Hravé fotografie sa neskôr dostali do rúk Thomasa Thibaulta – stážistu v spoločnosti Le FabShop, ktorá sa zameriava na digitálne technológie a 3D tlač. Mladý Francúz dodal do série nové komponenty a pod názvom Open Toys ich predstavili verejnosti.

Bezplatné doplnky zmenia ovocie a zeleninu na zábavné hračky
www.inhabitat.com

www.inhabitat.com, www.thingiverse.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk