Oscarová česká speváčka Markéta Irglová má syna, dala mu veľmi nezvyčajné meno

Markéta Irglová a jej syn

Radostnou správou sa pochválila na Instagrame, kde zverejnila fotografiu so synčekom pri klavíri. Pozrite si foto.

Česká speváčka a skladateľka Markéta Irglová je trojnásobnou matkou. Jej druhý syn sa volá Frodo. Radostnou správou sa pochválila na Instagrame, kde zverejnila fotografiu so synčekom pri klavíri. Otcom dieťaťa je producent a speváčkin partner Sturla Mio Thorisson, s ktorým má aj dcéru Árveig a syna Eyvindura Högniho. Rodina žije na Islande.

Tirdsaťročná Markéta Irglová chodila s jej profesionálnym muzikantským partnerom Glenom Hansardom. S ním založila skupinu The Swell Season, ktorú pomenovali podľa knihy spisovateľa Josefa Škvoreckého. Rovnako sa volá aj ich debutový album, ktorý vyšiel v roku 2006.

Účinkovali spolu aj v nízkorozpočtovom romantickom hudobnom filme Once (2006). Ten mal veľký úspech a dvojica si získala pozornosť najmä tým, že preň zložila a nahrala pieseň Falling Slowly, za ktorú následne získali Oscara. Taktiež sa s ňou dostala na 61. miesto v americkom singlovom rebríčku Billboard Hot 100. The Swell Season majú na konte aj soundtrack k spomínanej snímke Once, ktorý vyšiel v roku 2007, a štúdiovku Strict Joy (2009). Irglová okrem toho vydala sólovky Anar (2011) a Muna (2014).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk