Oslavy svetovej módy vyvrcholili v Paríži, 2. časť

Valentino jeseň/zima 2015
SiTA/AP

Posledné dni fashion weeku v Paríži patrili značkám Chanel, Valentino či Louis Vuitton, ktoré ho uzavreli v nesmierne impozantnom a dramatickom duchu.

Valentino

Maria Grazia Chiuri a Pier Piccioli nesklamali ani tentoraz. Toto talentované duo pokračuje naďalej vo vytváraní dych vyrážajúcich šiat s bohatým zdobením a detailami. Na jesennú sezónu zaodeli modelky predovšetkým do čiernej a bielej, pričom v ich podaní išlo o veľmi bohatú a komplexnú kolekciu. Opísať by sa dala aj ako kontrast svetla a tmy, nežnosti a dramatickosti. Jedným z najdiskutovanejších momentov bola záverečná chôdza hercov Bena Stillera a Owena Wilsona, ktorí týmto oznámili uvedenie filmu Zoolander 2.

Chanel

Jedna z najlepších kolekcií Karla Lagerfelda preniesla pozvaných hostí do francúzskej kaviarne Gabrielle Chanel, kde im boli po prehliadke servírované neskoré raňajky. Klasické tvídové Chanel kostýmčeky, saká, sukne a kabátiky dopĺňali nafúknuté zimné bundičky s detailom prešívanej kože a čierne šifónové šaty. Atmosféru ešte viac umocnili úchvatné kabelky. Zaujímavým bol i fakt, že všetky modelky mali na nohách rovnaké topánky – dvojtónové. Táto chanelovská klasika bola doteraz Lagerfeldom dosť prehliadaná.

Hermès

Prevziať úlohu kreatívnej riaditeľky po talentovanom Christopheovi Lemaireovi nebolo určite ľahké. Prvá kolekcia Nadège Vanhee-Cybulski pre značku Hermés pokračovala v jeho myšlienke tvorby dokonalého šatníka na každý deň. Odevy v ňom sú krásne vo svojej jednoduchosti a náznakovosti. Nová kolekcia bola stelesnením luxusu bez zbytočného povyku, čo je výstižnou charakteristikou tohto nadčasového módneho domu.

Alexander McQueen

Krehkosť ľudského života, schopnosť vidieť krásu v expanzii, fatálna zmyselnosť. Týmito slovami opísala svoju najnovšiu kolekciu Sarah Burton. Ruža ako symbol večnej krásy bola ťažiskom pri tvorbe unikátnych šiat bohato pokrtých volánmi. Ružová a béžová boli prerušovsné čiernymi škvrnami, ktoré dodali inak romantickým modelom pochmúrny šarm typický pre McQueena.

Louis Vuitton

Nicolas Ghesquière venoval posledný deň týždňa módy v Paríži minimalizmu, jednoduchým a čistým siluetám, množstvu kože, kožušiny a vinylu. Modelky predviedli saténové kostýmčeky, majestátne kabáty, šaty, lyžiarske svetre, trapézové roláky, ba dokonca tričká s logom. Pozornému oku určíte neušlo, že dôraz bol i tu na bielej farbe, vďaka čomu vynikla séria bravúrnych doplnkov, najmä kabeliek. A hoci praktickosť nosenia striebornej kabelky v štýle masívneho kozmetického kufríka je tak trochu otázna, nedá sa poprieť jej atraktívnosť a unikátnosť.

Príspevok napísala módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete, súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk