Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Láska, zamilovaní, dvaja, pár
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
7. decembra 2017 LifestyleSvet mužov od Milota MezeiováSITA

5 kategórií muža vo vzťahu

Existujú muži, ktorí dokážu vzťah viac prežívať, a tí, s ktorými nikdy nevytvoríte šťastné manželstvo. Do ktorej kategórie patrí ten váš?

Mužský svet je odlišný od toho ženského. Osobnosť silnejšieho pohlavia (tak ako aj tú vašu) však tvoria aj minulé skúsenosti, ktoré si ako opornú barlu prenášajú do budúcich vzťahov. Pomáhajú im definovať udalosti, ktoré sa dejú v ich životoch. Takisto, aký vzťah mali ich rodičia, vplýva na to, aký vzťah dokážu vytvoriť aj oni. Bez ohľadu na cit, ktorý muž cíti k vám, dá sa silnejšie pohlavie rozdeliť do piatich kategórii. Akých?

1. Muž, ktorý je závislý na záväzkoch

Tomuto mužovi sa páčia silnejšie ženy, ktoré disponujú mocou a rozhodnú vždy za neho. Hovorí sa, že v tomto vzťahu nosí nohavice žena. Ak nežnejšie pohlavie prijme túto rolu, nič sa nedeje a dá šťastne fungovať dlhé roky. No nad takýmto manželským alebo partnerským zväzkom však visí často hrozba, že to partnerku po čase prestane baviť. Veď predsa je len slabá žena, ktorá tiež potrebuje oporu.

reklama:

2. Muž, ktorý si z partnerky vytvorí bohyňu

Snílek, ktorý potrebuje svoju partnerku vidieť vysoko na piedestáli, inak ho vzťah bude nudiť. Idealizuje si vás, láka ho oné počiatočné zaslepené „lietanie v oblakoch“ i nadšenie. A keď po čase vyprchá, čo určite vyprchá, tak hľadá iný objekt na vytvorenie nového božstva.

3. Nikdy nepripravený pre vzťah

reklama:

Táto kategória mužov cíti z každého záväzku panický strach. Možno zažili v detstve rozvod rodičov či dramatickú taliansku domácnosť. Možno len majú strach z prispôsobovania sa. Isté je, že sa pred každým vážnym vzťahom budú snažiť všemožne unikať.

4. Muž stvorený pre záväzok

Tento muž vyhľadáva vzťah, rešpektuje monogamiu a vzájomnú podporu. Má rád, ak sú obaja partneri vo vzťahu rovnocenní a vedia si poskytnúť oporu.

reklama:

5. Muž, ktorý má fóbiu zo sklamania

Tento typ má neuveriteľný strach, že ho opustíte, zraníte, sklamete, preto sa radšej vyhýba akýmkoľvek citom, aby sa nestal zraniteľným. Pravdepodobne má za sebou aspoň jedno sklamanie v láske, ktoré si prenáša aj do vzťahu s vami. Často však môže byť orientovaný pre vzťah a týmto zbytočným strachom ničí šancu na šťastie sebe i vám. Je už len na vás, či oporou a svojou láskou dokážete jeho obranný múr zbúrať alebo stratíte hneď na začiatku trpezlivosť.

Do ktorej kategórie patrí váš partner?

Už nemôžete hlasovať v tejto ankete. Anketa bola ukončená.

reklama:

Odporúčané

K téme

Lev – vianočný horoskop Recept na šťastie: Tu sú jeho 4 tajomstvá

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.