5 ranných trikov pre krásnu pleť bez pocitu suchosti a svrbenia

5 ranných trikov pre krásnu pleť bez pocitu suchosti a svrbenia
5 ranných trikov pre krásnu pleť bez pocitu suchosti a svrbenia GettyImages

Trápi vás na tvári pocit napätia, svrbenia a vrásky vznikajúce v dôsledku suchosti pokožky? Máme pre vás skvelé tipy, ako sa tomu dá zabrániť.

Chlad a suchý vzduch dávajú poriadne zabrať našej pokožke. Vieme však, ako tomu zabrániť. Vyskúšajte nasledujúce triky:

1. Šetrné ranné čistenie

Aby vaša pleť nebola zbytočne namáhaná a v priebehu dňa začervenaná, vymeňte čistiace produkty obsahujúce lieh či mydlo za tie s jemnejším zložením (napríklad s obsahom lotionov). Tieto čistiace mlieka rovnako dobre odstraňujú nečistoty a nevysušujú zbytočne pleť. Práve naopak. Zabezpečujú hydratáciu.

2. Nezabudnite na ochranný balzam na pery

Mrazivý vietor a mínusové teploty spôsobujú, že naše pery strácajú elasticitu. Sú vysušené, popraskané. Dá sa tomu predísť, ak si šesťkrát denne preventívne nanesiete obnovujúci ochranný balzam na pery.

3. Žiadne krokodílie šupiny

V zime sa koža odlupuje nielen na tvári, ale i na lakťoch. V masírujte si preto po sprchovaní do ešte vlhkej pokožky vyživujúce telové mlieko obsahujúce lipidy a na najviac namáhané miesta na lakťoch či kolenách naneste ešte mastný pleťový balzam s prírodnými olejmi.

4. V plnom lesku

Suché oleje majú dvoje využitie: Vyživujú pleť a zacelia rozštiepené končeky vlasov bez toho, aby vyzerali mastné. Extra tip -primiešajte olej do svojho podkladového mejkapu, ktorý tak bude výživnejší.

5. Ochrana je potrebná

Hydratácia je nutná, rozžiarená pleť príjemná, ale naša pokožka si v zime žiada ochranu proti podráždeniu spôsobenému mrazom, vetrom, snehom či dažďom. Vsaďte na kvalitný ochranný pleťový krém.

Pleťovú kozmetiku si môžete pozrieť v týchto e-shopoch:

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk