Perfektné oblúky obočia! Takto ho vyladíte k dokonalosti

Cara Delevingne
Cara Delevingne

Časy, keď sa nosilo tenké obočie, sú už dávno preč. Poddajte sa trendu výrazných oblúkov, ktoré dokážu skvelo podčiarknuť vašu tvár.

Topmodelka Cara Delevigne rozpútala revolúciu svojim obočím. Chcete ho aj vy nosiť širšie a výraznejšie? Ako ho vyladíte k dokonalosti? Prezradíme vám niekoľko jednoduchých trikov profesionálov, vďaka ktorým to hravo zvládnete i vy.

Ako určiť ten správny tvar?

Najskôr je potrebné určiť ideálnu líniu. Pomôžte si drevenou tyčinkou. Prostredníctvom nej zistíte, kde sa na vašom oblúku obočia nachádza počiatočný, najvyšší a konečný bod:

Prvý krok: Tyčinku položte pozdĺž nosného krídla. Ideálny počiatočný bod je tam, kde sa tyčinka dotýka obočia. Vyznačte toto miesto púdrom.

Druhý krok: Teraz tyčinku otočte tak, aby sa krížila s vašou zorničkou (pozerajte sa pritom priamo pred seba). Miesto priesečníku s obočím označuje najvyšší bod.

Tretí krok: Nakoniec spojte tyčinku s vonkajším kútikom oka. Získate bod, kde by malo obočie končiť.

Chĺpky, ktoré sa nachádzajú mimo vytýčeného oblúku, odstráňte pinzetou so šikmými hranami. Dôležité je tiež, aby ste ich vytrhali v protismere ich rastu.

Fyziognomické hádanky: Čo o vás povie tvar obočia?

Ako obočie vyladiť k dokonalosti?

Drobné nepravidelnosti sa dajú najlepšie zakryť ceruzkou na obočie. Pred jej použitím ale najskôr vyčešte všetky chĺpky obočia hore. Potom namaľujte do obočia iba jednotlivé jemné čiarky. Keď potom chĺpky vrátite do správneho smeru, získate naprosto prirodzený výsledok. V žiadnom prípade nemaľujte obočie plošne.

Ako oživiť farbu obočia?

O to sa postará púder na obočie, ktorý mu dodá výraznejší odtieň. Prejdite ním po chĺpkoch, ktoré ležia najvyššie, aby obočie nevyzeralo príliš „ťažké“, a potom ho zafixujte voskom. Pre výber toho správneho odtieňa platí, že pokiaľ je farba príliš tmavá, bude obočie vyzerať umelo.

Na záver ešte jeden tip: Prípadné vzdorovite trčiace chĺpky ľahko skrotíte transparentnou voskovou ceruzkou.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk