Pes z útulku vďaka výcviku jazdí na koni a lozí po stromoch

Pes z útulku vďaka výcviku jazdí na koni a lozí po stromoch
YouTube

Malý oriešok, ktorého pracovníci útulku našli vyhodeného na ulici s ranami na krku, vďaka starostlivosti novej majiteľky ovláda obdivuhodné triky.

Druhá šanca dokáže zmeniť život nielen ľuďom, ale aj zvieratám. Živým dôkazom je aj Lexi – miešanka kólie a labradora, ktorá ešte ako šteňa skončila podvýživená a vyhodená na ulici. Vďaka starostlivosti a trpezlivosti svojej novej majiteľky sa však z Lexi stala internetová hviezda, ktorá postupne dobýva YouTube i srdcia divákov.

[captionid=“attachment_46160″align=“alignright“width=“640″]
Peszútulkuvďakavýcvikujazdínakonialozípostromoch
YouTube

YouTube[/caption]Šikovná samička dnes lozí po rebríku, chodí po zábradlí s ľahkosťou mačiek, skáče po konároch stromov, jazdí na koni a dokonca dokáže používať i klasickú toaletu. Desaťmesačné šteňa si v roku 2009 zo škótskeho útulku adoptovala Katerina Jansen, ktorá podvýživeného psa dala do poriadku a naučila ho obdivuhodné triky.

Majiteľka vycvičila Lexi, aby dokázala udržať rovnováhu na akomkoľvek povrchu vrátane basketbalovej lopty či stojana na bicykel, skok cez prekážky v podobe obrovských balov sena či dokonca horolezectvo na strmých skalách zvláda tiež bez problémov.

„Lexi zbožňuje balansovanie na akomkoľvek povrchu a rada skáče do môjho náručia či už zo zeme, alebo z rôznych prekážok,“ uviedla majiteľka, ktorá nedávno zostavila krátke video s Lexinými kúskami.

Video si za pár týždňov pozreli už tisícky divákov, ktorí sa v komentároch pýtajú, či sa pes so skokanskými schopnosťami kamzíka nenarodil do nesprávneho tela.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk