Peter Cmorik zverejnil nový videoklip TAKÁ AKO TY z vydaného EP- ŽIVOTOM, na jeho natáčanie vraj nikdy nezabudne

Peter cmorik band taka ako ty 4 frantisek gazik.jpg
Foto František Gažik

Peter Cmorik a jeho kapela fanúšikom ponúkli ochutnávku skladieb z pripravovaného albumu. Okrem nového videoklipu k piesni TAKÁ AKO TY pomocou digitálnej distribúcie zverejnili EP s názvom ŽIVOTOM, ktoré obsahuje 4 skladby z rovnomenného pripravovaného CDčka.

Novinka TAKÁ AKO TY z dielne Cmorika a jeho bandy je druhá pesnička z priebežne pripravovaného albumu ŽIVOTOM. Skladba, na ktorej sa autorsky činilo až 6 talentovaných hudobníkov a textárov prešla od prvej idei znenia pesničky obrovským prerodom. Základnú melódiu má na svedomí klávesák a manažér skupiny v jednej osobe Kristóf Kiss. Po predostretí prvotnej melódie do skladby svoj talent vložil samotný Peter Cmorik. Ruku k dielu priložil i Maroš Goga, ktorý v kapele hrá na gitare a po Cmorovom boku stojí už niekoľko rokov. Pesnička v priebehu niekoľkých dní nadobúdala formu a chlapci sa s takmer finálnou verziou rozhodli vyraziť do štúdia, kde nastal neočakávaný zvrat!

Pesnička Taká Ako Ty je kolektívne dielo, ktorá ma až 6 autorov. Traja sme ju skladali a traja sme sa podieľali na texte. Keď sme si mysleli, že máme finálnu verziu skladby, s ktorou ideme do štúdia, stalo sa, že sme počas nahrávania kompletne vymenili refrén piesne za úplne nový, zložený na mieste, čo sa nám ešte nikdy predtým nestalo, “ priblížil Cmoro náhly prerod novinky.

Cmorikovi autorsky prischol refrén piesne

Nový refrén pesničky Taká Ako Ty priamo v štúdiu počas nahrávania vymyslel samotný Peťo. Okrem skladania hudby sa činil i pri textovaní .Tému a gro piesne napísali renomovaní textári Marian Brezáni a Miro Jurika, keďže sme počas nahrávania nahradili refrén absolútne novou melódiou, žiadal sa i nový text. Priamo na mieste činu sa prejavili i moje textárske schopnosti a vznikla nová verzia refrénu i po tejto stránke,“ prezradil spevák, ako to má s tým refrénom novej pesničky.

Peter Cmorik
Archív Peter Cmorik

Dôveru pri vzniku videoklipu Peter Cmorik Band vložili do rúk Ferimu Gažíkovi. Pod hlavičkou Media Project sa klip režíroval i natáčal. Zachytávanie rôznorodých záberov a následná postprodukcia zabrali niekoľko dní práce. Vo videu sa hrajúca kapela na čele s Petrom Cmorikom zobrazuje na rôznych miestach. Chlapci sa v priebehu 4 minút ocitnú na pláži v piesku, dlhej poľnej ceste, či v betónovej džungli plnej grafitov.

„Prekvapilo nás počasie, keďže od rána začalo husto snežiť a bola neskutočná zima, ktorá nás sprevádzala počas celých 10 hodín práce. Bolo to naozaj náročné a vymrzli sme asi ako nikdy. K tomu nutnosť tváriť sa pohodovo dala zabrať. Na toto natáčanie nikdy nezabudneme ani my a určite ani modelka Veronika Lackovičová, ktorá nám v klipe hrá to „dievča ako ty“, okomentoval Peter Cmorik priebeh natáčania videa.

Peter cmorik band taka ako ty 1_frantisek gazik.jpg
Foto František Gažik

„Klip je prenesením obrazov hrajúcej rovnako rozostavanej kapely do rôznych prostredí popretkávaných zábermi jedinečného dievčaťa. Verím, že obraz podporí našu chytľavú pieseň, ktorú prijali i v našich rádiách. Rádiová premiéra skladby Taká Ako Ty sa uskutoční 29.1.2018 po 16.00 na vlnách rádia Slovensko ,“ dodal hudobník.

Spolu s videoklipom kapela vydala i EP s prvou časťou pripravovaného albumu

Nová pesnička Taká Ako Ty je súčasťou prvej časti albumu ŽIVOTOM. Na EP, ktoré nesie rovnaký názov ako pripravovaný nosič z dielne Cmorikovcov, sa nachádzajú ďalšie tri skladby. Spolu Zostarnúť, bola prvým singlom, ku ktorému bol tiež natočený i videoklip. Pieseň bola napísaná a venovaná Cmorikovej partnerke Daniele Lovlin, s ktorou sa tešia očakávaným prírastkom do rodiny. Ďalšie pesničky, ktoré kapela fanúšikom ponúkla pomocou digitálnej distribúcie je rocková skladba Znova a Znova a trocha viac pohodovejšia je To Si musíš Prejsť Sám. „Všetky piesne sme skladali spoločne s kapelou, nie ako tie predtým, kde som bol autorom veľakrát len ja sám. Som rád, že si s kapelou tak sedíme po všetkých stránkach a výsledok je dobrodružnejší a je tam cítiť viac vplyvov, emócií a vlastne rukopisov nás všetkých,“ pochvaľuje si spevák a gitarista spoluprácu so svojou kapelou.

Zivotom_castprva_cover_bezpodpisu2.jpg

Vizuálom k EP ŽIVOTOM sa stal obraz z dielne Petra Rebroša, ktorý si dal Peter Cmorik u slovenského maliara namaľovať. „ Jedná sa originál a je v mojej zbierke obrazov. Môžem sa pochváliť  ešte jedným obrazom od tohto talentovaného výtvarníka a rozhodol som sa preň, pretože zachytáva dušu, život a jeho technika a farebnosť sú pre mňa veľmi blízke, okrem toho, je tiež z Veľkého Krtíša,“ opísal dôvody výberu obrazu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk