Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tigran hess 114_orig.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Tigran
23. septembra 2019 Tipy redakcie od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Peter Hess® Zvuková masáž – vyskúšajte jedinečnú relaxačnú metódu

BRATISLAVA 23. septembra (DámskaJazda.sk) – Žijeme v dobe, ktorá nás ovplyvňuje v mnohých smeroch. Každodenný stres a zhon negatívne vplýva na náš organizmus, zdravie, vzťahy a pohodu. Možnosťou ako neutralizovať tento dopad na svoje telo, dušu a myseľ, ba dokonca vyťažiť z neho je špeciálna masáž, ktorou sa od roku 1984 zaoberá Peter Hess. Peter vyvinul techniky, ktoré využívajú silu zvukových vĺn. Táto unikátna zvuková masáž je založená na viac ako 30-ročnej praxi a výsledkoch množstva medzinárodných výskumov.

Zaujíma vás ako zvuková masáž prebieha?

Samotná zvuková masáž podľa metódy Peter Hess® trvá približne 45 minút. Na začiatku, ako aj po masáži prebieha individuálna konzultácia. V tomto prípade sa jedná o pasívnu relaxačnú techniku, počas ktorej ležíme a prijímame zvukové vlny a vibrácie vychádzajúce z himalájskych spievajúcich misiek o hmotnosti 300 g až 1,5 kg. Ide o terapeutické misky: univerzálnu, srdcovú a panvovú, ktoré sú ručne vytepané v Indii.

Výhodou je, že masáž absolvujete oblečení, bez použitia masážnych olejov a fyzický kontakt s masérom je na minimálnej úrovni. Masáž začína polohou na bruchu a pokračuje polohou na chrbte, aby bol zaručený maximálny zážitok z relaxácie.

Tigran hess 169_3_orig.jpg
Foto: Tigran

Prečo je masážna technika pomocou zvukových vĺn prevratná?

Misky rozličných tvarov a veľkostí vydávajú rôzne zvuky a vibrácie. Sluch nám umožňuje vnímať zvukové vlny spievajúcich misiek, ktoré k nám prichádzajú zo vzduchu, pretože majú frekvenciu, ktorú dokážeme ľahko spracovať.  V prípade zvukov ide o kombináciu vysokých a nízkych tónov, ako i neharmonického hluku, ktoré vďaka častým opakovaniam a monotónnosti navodzujú pocit harmónie a zdanlivej melódie.

Naše telo je tvorené zo 65 až 80 % vodou, ktorá dokonale uľahčuje šírenie vĺn celým telom. Zvukové vlny šíriace sa z misiek vďaka takémuto zloženiu ľudského tela doslova obmývajú tkanivá, svaly, väzy, šľachy, kosti, kĺby, vnútorné orgány a stimulujú celé telo.

Masáž zvukom rovnako pomáha aktivovať naše zmysly a vyjadriť zablokované emócie.

Čím častejšie podstupujete masáž zvukom, tým jednoduchšie je pre vás postupom času dosiahnuť uvoľnenie a hĺbkovú relaxáciu.

Tigran hess 142_3_orig.jpg
Foto: Tigran

Zvuková masáž s himalájskymi miskami je balzamom pre telo i dušu. Prináša množstvo benefitov, ktoré nájdete nižšie:

  1. dostáva nás do alpha a théta hladín, ktoré podporujú stav hĺbkovej relaxácie
  2. podporuje srdcovo-cievnu sústavu vďaka navodeniu plynulého dýchania
  3. upravuje zvýšený krvný tlak, vysokú hladinu krvného cukru i cholesterolu
  4. posilňuje zdravie a imunitný systém
  5. spúšťa a sprevádza samoliečiace a regeneračné procesy organizmu
  6. zmierňuje bolesti, napätie a stres
  7. znižuje hladinu kortizolu, stresového hormónu, ktorý stojí za stresovými stavmi a má za následok záchvatové prejedanie či depresívne stavy
  8. aktivuje mozgové centrá zodpovedné za emócie, pamäť a koncentráciu
  9. ponúka vhľady, stimuluje kreativitu a intuíciu
Tigran hess 177_1_orig.jpg
Foto: Tigran

Ako sa na zvukovú masáž objednať?

Masáže môžete absolvovať v Bratislave až 5x v týždni v ranných, popoludňajších a večerných hodinách. Prebieha v terapeuticko-relaxačnej miestnosti Oázy Hagia Sofia na prvom poschodí.

Keď sa budete objednávať, napíšte, prosím, do správy:
– preferovaný dátum a čas masáže v pondelok, utorok, stredu, piatok alebo nedeľu
– či máte záujem o masáž na karimatke alebo na masážnom stole (prvýkrát odporúčam karimatku)
– aké máte skúsenosti s himalájskymi miskami
– ostatné preberieme osobne

Masáž neodporúčam absolvovať ženám v ranom štádiu tehotenstva do 3 mesiacov.

Inzercia

Odporúčané

K téme

Intímna hygiena dávno nie je tabu… Filmové pokračovanie fenoménu After bude ešte lepšie ako jednotka, sľubuje autorka knižnej predlohy Anna Todd

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.