Peter Jackson ukončil nakrúcanie trilógie Hobita

Premiéra The Hobbit: An Unexpected Journey
Premiéra The Hobbit: An Unexpected Journey. Zľava Andy Serkis, Peter Jackson, James Nesbitt, Martin Freeman, Cate Blanchett, Richard Armitage and Ian McKellan at the UK premiere of "The Hobbit: An Unexpected Journey" v The Odeon Leicester Square,Londýn 12 dec., 2012 SITA/AP

Režisér v posledný deň nakrúcania na Facebooku zásoboval fanúšikov fotografiami z pľacu a svojimi komentármi

Novozélandský režisér Peter Jackson dokončil nakrúcanie trilógie Hobit, ktorá je adaptáciou rovnomennej knihy J. R. R. Tolkiena. Natáčanie sa pritom malo skončiť už vlani v júli, keď sa však Jackson so štúdiom Warner Bros rozhodli namiesto dvoch filmov urobiť tri, herecké obsadenie aj štáb sa v máji vrátili do fiktívnej Stredozeme na Novom Zélande.

Posledný deň nakrúcania Jackson zdokumentoval fotografiami a komentármi, ktoré zverejňoval na sociálnej sieti Facebook. „Toto je niečo, čo som si raz chcel vyskúšať – celý deň naživo blogovať počas nakrúcania. Pokúsiť sa sprostredkovať vám všetkým ten pocit, ktorý máme v bežný deň. Dnešok nie je úplne ‚bežný‘, keďže je to posledný deň nakrúcania, ale ak to neurobím dnes, neurobím to nikdy,“ napísal filmár o 6:30 ráno z Wellingtonu ešte zo svojej postele. Ako sám povedal, dokončovali niekoľko scén do záverečnej snímky s podtitulom Cesta tam a späť.

„Nakrúcať začíname o 8:30 a končíme o 19:30. Mám pocit, že nám to potrvá dlhšie. Vždy, keď máme dlhý deň, so štábom žartujeme, že ich len pripravujem na Jima Camerona, keď príde do Wellingtonu nakrúcať Avatar 2 a 3. No… Vlastne to ani nie je vtip,“ uviedol. Tiež zverejnil niekoľko fotografií z pľacu, na ktorých je vidno napríklad Richarda Armitagea (Thorin), Grahama McTavisha (Dwalin), Aidana Turnera (Kili) či Deana O’Gormana (Fili). Až do roku 2014 bude Jackson so svojím tímom pracovať na postprodukcii.

Trojica prequelov Jacksonovej trilógie Pán prsteňov (2001, 2002 a 2003) sleduje dobrodružstvá hobita Bilba (Martin Freeman) na výprave s cieľom znovu získať Erebor – stratené kráľovstvo trpaslíkov v Osamelej hore. Putuje spolu s 13 trpaslíkmi a čarodejníkom Gandalfom. Svoje úlohy z Pána prsteňov si v novej trilógii zopakovali Ian Holm ako starší Bilbo, Ian McKellen ako Gandalf, Cate Blanchett ako elfka Galadriel, Orlando Bloom ako elf Legolas, Elijah Wood ako Frodo, Andy Serkis ako Glum, Christopher Lee ako Saruman či Hugo Weaving ako elf Elrond.

Herecké obsadenie tvoria aj predstavitelia trinástich trpaslíkov Richard Armitage (Thorin), Ken Stott (Balin), Graham McTavish (Dwalin), William Kircher (Bifur), James Nesbitt (Bofur), Stephen Hunter (Bombur), Dean O’Gorman (Fili), Aidan Turner (Kili), John Callen (Oin), Peter Hambleton (Gloin), Jed Brophy (Nori), Mark Hadlow (Dori) a Adam Brown (Ori), a tiež Evangeline Lilly, Billy Connolly, Barry Humphries, Luke Evans, Stephen Fry, Ryan Gage, Sylvester McCoy, Bret McKenzie, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Conan Stevens, Jeffrey Thomas a Benedict Cumberbatch.

Prvá časť filmovej trilógie Hobit s podtitulom Neočakávaná cesta absolvovala svetovú premiéru 28. novembra 2012 vo Wellingtone a do slovenských kín prišla 13. decembra 2012. Pokračovanie Bilbovej dobrodružnej výpravy s názvom Hobit: Smaugova pustatina by sa malo do slovenských kín dostať 12. decembra 2013, záverečná časť Hobit: Cesta tam a späť má zatiaľ slovenskú premiéru naplánovanú na 17. decembra 2014.

Informácie pochádzajú z webstránky www.slashfilm.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk