Pevné mydlo: Kedy našej pokožke škodí?

Mydlo, pokožka, umývať, žena, beauty, koža, čistota, wellness, starost
shutterstock.com

Ako sa o pleť starať, aby ste predišli jej začervenaniu a nepríjemným pocitom?

Pokožka nášho tela a tváre citlivo reaguje na podnety z vonkajšieho prostredia. Preto musíme byť opatrné a voliť správne výrobky, ktoré jej prospievajú. Práve nevhodný druh mydla jej môže uškodiť. Patríte medzi tie, ktoré ho uprednostňujú pred gélom? V čom sa vlastne odlišujú a ako na pleť vplývajú?

Pevné mydlá sú lacnejšie ako tekuté a tiež trvanlivejšie. Ich problémom je, že môžu narušiť rovnováhu pH v pleti. Majú obyčajne vyššiu hodnotu pH ako pokožka. Keďže zložky v mydle môžu narušiť prirodzenú bariéru, v spojení s vodou pleť ešte viac vysušia. Ak sa napriek tomu nechcete vzdať mydla, vyberajte si len hydratačnú variantu. Glycerín a bambucké maslo na tvár pôsobia zvláčňujúco.

Doprajte pleti dokonalý večerný relax

Pre citlivú pleť mydlá nie sú vhodné vôbec. Iba ak nájdete druh bez obsahu Laurylsulfátu Sodného (Sodium Lauryl Sulfate) a zásaditých zložiek (Alkaline). Obe dráždia citlivú pleť, spôsobujú začervenanie a svrbenie.

Tekuté gély sú síce nákladnejšie na výrobu, ale pleti prospievajú viac. Ich pH je podobné, môžete si vybrať variantu pre mastnú pleť (gel, penu) alebo proti akné (s kyselinou salicylovou). Suchá a citlivá pleť sa poteší krémovým mydlám a jemným odličovacím mliekam. Jemná detská pokožka zasa druhu zvanému Syndet, čo je mydlo s neutrálnym zložením.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk