Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
vzťah medzi partnermi www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
1. marca 2021 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Podľa výskumu sú pre silné vzťahy typické 3 vlastnosti! Máte to takto vo vzťahu aj vy?

Aj keď by sme mohli písať priamo romány o tom, ako funguje láska a vzťahy, pravda je taká, že každý vo vzťahu fungujeme inak. Každý pár spravidla prežíva svoj vlastný vzťah, ktorý vníma rozdielne od ostatných. Nemožno teda tak jednoznačne súdiť vzťahy ostatných, pretože to, čo nevyhovuje nám, môže ostatným na 100% fungovať. Čo však podľa výskumu spomenúť môžeme, sú 3 úplne typické vlastnosti, ktorými sa pýšia len tie najsilnejšie páry.

V dnešnej dobe je už možné vďaka rade psychologických štúdií a najrôznejším názorom antropológov definovať 3 úplne zásadné vlastnosti, ktoré robia vzťahy silnejšími, a teda aj dlhodobejšími. Pretože nám záleží na Vašom šťastí , považujeme za múdre, tieto vlastnosti s vami zdieľať. Predsa len … Kto by nechcel dlhodobý silný vzťah?

Aké sú tie 3 vlastnosti?

Vzájomná empatia

Aby bolo možné vo vzťahu fungovať, nesmie chýbať prvok ľudskej empatie. Schopnosť vcítiť sa do kože svojho partnera môže totiž mnohokrát pomôcť . Nie je to o tom, partnerovi na 100% porozumieť, ale objasniť si jeho zámer a činy.

Je dôležité spomenúť, že toto pravidlo nie je dôležité len pre milenecké vzťahy, ale pre akékoľvek spoločenské vzťahy, ktoré si prajeme budovať. Schopnosť vcítiť sa do situácie daného človeka a predstaviť si, ako by sme sa cítili na jeho mieste, nám pomôže vidieť veci z viacerých uhlov, a teda ľahšie vyriešiť vzniknuté problémy.

reklama:

Pamätajte teda na to, že vzájomná empatia je veľmi dôležitým funkčným prvkom každého vzťahu, a teda by vo vzťahu rozhodne nemala chýbať.

Schopnosť držať svoje emócie na uzde

V každom vzťahu dôjde niekedy k tomu, že sa určitý konflikt vystupňuje do extrému.  Vždy by sme však mali mať na pamäti, že s emóciami sa to neoplatí preháňať. Hoci sa nám stres a problémy zdajú byť negatívnymi súčasťami našich životov, v skutočnosti sú to pre nás výzvy, ktoré nás a náš život posúvajú vpred. Preto nabudúce, až dôjde k hádke medzi vami a vašim partnerom, skúste držať svoje emócie na uzde. Skvelým trikom je zvoliť šepot miesto revania!

Ak sa vo vzťahu k partnerovi dokážete ovládať, je to pre váš vzťah jedine výhodou!

Pozitívne ilúzie

reklama:

Pýtate sa, čo to vlastne znamená? Ide o jednoduchý moment, kedy sa snažíte povzniesť nad vecami, ktoré vás trápia. Je nutné si uvedomiť, že ide často o maličkosti, ktoré vás trápia, napr. odkladanie partnerových vecí  na miesta, kam nepatria.

Cieľom tejto vlastnosti je vytvoriť si ilúziu, vďaka ktorej vás súčasná situácia nevytočí. Čo si budeme hovoriť, hádky a rev vzťah nikam neposúvajú.

Ako ste na tom vy? Čo si myslíte o vyššie popísaných vlastnostiach? Dodržiavate ich  s partnerom vo vzťahu?

reklama:

Odporúčané

K téme

7 dôvodov, prečo ste nafúknutá: A z jedla to nebude Sigmund Freud a ženská sexualita

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.