Podviedol vás? Tu sú najčastejšie príčiny

Nevera, rozchod, kríza, hádka, vzťahy
Thinkstock

Z každej strany počúvate o nevere a nakoniec ste si tým prešli i vy? Pred vami je množstvo otázok: Prečo práve vy a prečo práve on? Veď na začiatku to bolo také krásne…

Stále hľadáme šťastie a toho pravého, s ktorým chceme zostarnúť. No pomaly ale isto sa dlhoročné manželstvá stávajú prežitkom minulých čias a nesplniteľným snom mnohým z nás. Prečo nevera zasiahne do takmer každého druhého manželstva? Psychológovia uvádzajú trinásť najčastejších príčin.

1. Ak vám bol neverný už počas spoločného chodenia, pravdepodobne bude aj po svadbe. Ak podviedol svoju prvú ženu, stane sa tak i po uzavretí druhého manželstva.

2. Ak jeho otec bol neverný. Je dokázané, že v dospelosti podvedome kopírujeme vzorec vzťahu našich rodičov. Skúste sa nad tým zamyslieť. Možno odhalíte niečo zaujímavé.

3. Ak váš otec bol neverný. Žena, ktorá mala otca záletníka, často neúmyselne hľadá muža, ktorý bude kopírovať správanie jej otca.

4. Pred vami mal veľa skúseností so ženami a nerobí si ilúzie, že s vami to bude iné a stanete sa pre neho jedinou až do smrti.

5. Má prácu, v ktorej je obklopený množstvom pokušení. Práve v zamestnaní prežijeme viac času ako doma. A nie sme pod dohľadom našich polovičiek.

6. Má príležitosť stráviť čas s inou ženou. Chodí na služobné cesty s atraktívnou kolegyňou? Príležitosť robí zlodeja…

7. Má úzke styky s druhými ženami. Sekretárka, bývalá priateľka, susedka či vaša sestra? Dajte si na to pozor.

8. Neverí v monogamiu. Byť verný nie je nič pre neho. Chová sa i po svadbe podľa vlastného presvedčenia. Ešte vás obviní, že ste sebecká, lebo ho chcete mať len pre seba.

9. Neuznáva žiadne konvencie a odmieta sociálnu morálku. Proste cynik, pre ktorého nie je nič sväté.

10. Stále vás neberie ako partnera. Považuje sa za osamelého a slobodného.

11. Vyhľadáva extrémy. Najjednoduchší spôsob ako získať dostatok adrenalínu, je mať sex s inou ženou.

12. Chce vyjadriť svoj postoj. Svoje ambície realizuje prostredníctvom nevery.

13. Nedokáže mať pocit viny. Nikdy neľutuje, čo urobil.

Nevera bolestivo zasiahne vnútro každého z nás, no treba ísť ďalej. Obrátiť tvár k novému slnku a všetky tiene tak padnú za vás.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk