Polievková lyžica prezradí, ako pevné máte zdravie!

Zdravie je to najdôležitejšie, čo v živote máme. Ak sa objaví niektorá zo závažných chorôb, všetky všedné starosti života ustupujú do pozadia, pretože prichádza čas na liečbu. Preto sa oplatí svoj zdravotný stav priebežne kontrolovať a radšej sa preventívne stravovať zdravo a držať sa zdravého životného štýlu. Ak máte radi prehľad a oceníte informácie o svojej zdravotnom stave, nasledujúci trik by Vás mohol potešiť.

Použite len lyžicu

K takejto metóde Vám postačí voľná chvíľka v domácnosti. Okrem lyžice si zožeňte ešte lampičku a plastový sáčok. Na celý proces Vám bude stačiť len jediná minúta.

Lyžicu uchopte do ruky, položte ju na svoj jazyk a prejdite s ňou celý jeho povrch. Lyžica by mala niesť Vaše sliny. Potom takto použitú lyžicu opatrne uložte do pripraveného vrecka a na dobu jednej až dvoch minút položte pod svietiacu lampu.

Keď sa po pár minútach so sáčkom nič nestane a zostane čistí a priehľadný, znamená to, že je Vaše telo v plnej kondícii. Akonáhle sa ale začnú tvoriť hrudky alebo len bude sáčok z vnútornej strany špinavý, pravdepodobne bojujete s ochorením alebo baktériami.

Ďalšie príznaky

Akonáhle sa na vrecúšku objaví akýsi plak, ktorý ešte ku všetkému zapácha, znamená to, že trpíte niektorým z vážnejších ochorení. Takéto signály väčšinou značia žalúdočné ťažkosti, cukrovku alebo problémy s obličkami. V takom prípade skúste nasadiť diétu bez cukru a priemyselne spracovaných potravín. Ak pridáte k tomu všetkému ešte zvýšený pitný režim, mohlo by sa Vám čoskoro uľaviť.

Ak sa na vrecúšku objaví hrubá vrstva žltého povlaku, môže ísť o problémy so štítnou žľazou. Fialová škvrna zasa naznačuje, že sa v tele nachádza príliš vysoká hladina cholesterolu.

Kvasinky

Ak je povlak biely, nezapácha, ale na jazyku sa tvorí opakovane, môže ísť o boj s kvasinkami. V tele sa premnožujú predovšetkým v črevách, kde sa živia hlavne cukrom. Okrem toho sa potom po celom tele presúvajú a narobia veľa škôd. Ak máte podozrenie na kvasinky, skúste sa poradiť so svojím lekárom. Protikvasinková diéta je veľmi prísna, trvá dlhodobo a zle sa zvláda, ak ale všetky nepríjemnosti s tým spojené prekonáte, veľmi sa Vám uľaví a budete sa cítiť plní energie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk