Poznáme miesto nakrúcania nového Avatara

James Cameron
Režisér James Cameron SITA/AP

Prvé z trojice pokračovaní Avatara (2009) by sa malo dostať do kín v decembri 2016.

Tri pokračovania snímky Avatar (2009) režiséra Jamesa Camerona budú nakrúcať na Novom Zélande, kde vznikol aj prvý film. Informovali o tom predstavitelia novozélandskej vlády, Cameronova spoločnosť Lightstorm Entertainment a zástupcovia Twentieth Century Fox Film Corporation po tom, čo v pondelok podpísali vzájomnú dohodu.

Podpísaniu dohody predchádzalo zvýšenie daňovej refundácie pre filmový priemysel zo súčasných 15 na 20 percent, v niektorých prípadoch až na 25 percent. Na produkciu trojice filmov by sa malo minúť minimálne 500 miliónov novozélandských dolárov (v prepočte takmer 300 miliónov eur), pričom nakrúcanie väčšiny hraných scén rovnako ako vizuálnych efektov sa uskutoční na Novom Zélande. Tam sa bude konať tiež minimálne jedna slávnostná premiéra.

Snímku Avatar 2 by mali začať nakrúcať v druhej polovici roka 2014, pričom v rovnakom čase chcú filmári tiež pracovať na jej dvoch pokračovaniach. Prvá časť trojdielnej ságy by mala prísť do kín v decembri 2016, ďalšie dva diely budú mať premiéru vždy s ročným odstupom. Svoje úlohy v sérii by si mali zopakovať Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang aj Sigourney Weaver.

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.co.uk, www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk